SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Grupa IMS ze wzrostem zysku o ponad 38 proc. w pierwszej połowie 2017 roku

W pierwszym półroczu br. zysk netto Grupy IMS wyniósł 2,94 mln zł przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej, co oznacza wzrost o 38,4 proc. w skali roku. Spółka podtrzymała swoją prognozę finansową, zgodnie z którą planuje zakończyć rok z zyskiem na poziomie 7 mln zł.

Article

W pierwszej połowie tego roku Grupa IMS, zajmująca się marketingiem sensorycznym, zanotowała 20,74 mln zł skonsolidowanych przychodów (wobec 20,82 mln zł przychodów przed rokiem). Zysk operacyjny EBIT wzrósł o 44 proc. do 3,69 mln zł, a wynik EBITDA o 31 proc.  do 5,47 mln zł.

W ciągu połowy roku przepływy pieniężne netto z działalności operacyjnej Grupy wyniosły 3,73 mln zł. Na koniec tego okresu spółka dysponowała środkami pieniężnymi i ich ekwiwalentami w wysokości 5,21 mln zł.

Prognoza firmy zakłada, że w całym roku skonsolidowane przychody wyniosą 47,5 mln zł, zysk operacyjny 9,5 mln zł, wynik EBITDA 13,5 mln zł, a zysk netto przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej 7,0 mln zł.

52 proc. wszystkich przychodów Grupy w pierwszej połowie br.  pochodziła z usług abonamentowych. Liczba obsługiwanych lokalizacji abonamentowych na dzień 30 czerwca wyniosła 12 226 i była o 8 proc. wyższa niż przed rokiem.

W połowie sierpnia Rada Nadzorcza Grupy IMS zatwierdziła plan motywacyjny dla kluczowych pracowników. Będą oni mogli nabyć akcje po 3,03 zł za sztukę (średnia arytmetyczna kursów zamknięcia akcji spółki w okresie od 1 sierpnia 2016 r. do 31 lipca 2017 r.). Warunkiem jest uzyskanie co najmniej następujących zysków EBITDA przez Grupę - 16,5 mln zł w roku 2018, 20 mln zł w 2019 i 23 mln zł w roku 2020.

Program motywacyjny musi zostać zatwierdzony przez walne zgromadzenie akcjonariuszy, które – zgodnie z rekomendacją rady nadzorczej – powinno odbyć się do końca września br.

- Przywiązanie kluczowych osób do spółki i ich właściwa motywacja jest kluczowa w branży takiej jak nasza, w której utalentowany zespół jest kluczowy dla osiągnięcia sukcesu. Cele wyznaczone w programie motywacyjnym są zarazem ambitne, jak i realistyczne. Warto zwrócić też uwagę, że cena objęcia akcji wyznaczona w programie nie jest symboliczna i wymaga od objętych nim osób decyzji o poważnej inwestycji – komentuje wiceprezes firmy Piotr Bielawski.

W maju walne zgromadzenie podjęło decyzję o przeznaczeniu na dywidendę 4,02 mln zł z zysku za rok poprzedni, co oznacza wypłatę w wysokości 0,12 zł na akcję. Dywidenda wypłacona została w czerwcu br.

W 2016 roku Grupa IMS zanotowała 43,2 mln zł wpływów ze sprzedaży, 10,9 mln zysku EBITDA oraz 5,7 mln zł zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej.

Dołącz do dyskusji: Grupa IMS ze wzrostem zysku o ponad 38 proc. w pierwszej połowie 2017 roku

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl