SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Grupa K2 ze wzrostem wpływów i zyskiem w II kwartale, pozytywny wpływ epidemii na Fabrity

W drugim kwartale br. grupa kapitałowa K2 według szacunkowych danych zanotowała 27,2 mln zł przychodów i 1,9 mln zł zysku operacyjnego, wobec 22,66 mln zł wpływów i 1,58 mln zł straty operacyjnej rok wcześniej. - Poprawa wyniku operacyjnego i EBITDA wynika w głównej mierze z obniżenia bazy kosztowej i poprawy zyskowności sprzedaży w ślad za wzrostem skali działalności - uzasadnia. Na kolejną kadencję w radzie nadzorczej firmy został powołany jej założyciel Janusz Żebrowski.

Janusz Żebrowski, członek rady nadzorczej K2Article

W całym minionym półroczu według szacunkowych danych przychody sprzedażowe grupy K2 poszły w górę o 3,8 mln zł do 54,2 mln zł, wynik operacyjny - z 1,9 mln zł straty do 3,4 mln zł zysku, a zysk EBITDA - z 1,9 do 6,8  mln zł.

W komunikacie giełdowym zarząd K2 podkreślił „pozytywne efekty podjętych działań optymalizacyjnych i rozwojowych, które zaowocowały istotną poprawą rentowności w ujęciu rok do roku, co przy jednoczesnym wzroście przychodów pozwoliło osiągnąć zdecydowanie wyższe wyniki finansowe niż przed rokiem”

- Już w pierwszych trzech miesiącach roku pokazaliśmy , że możemy osiągnąć dwucyfrową rentowność EBITDA. W drugim kwartale wypracowaliśmy jeszcze wyższą zyskowność przy jednoczesnym wzroście sprzedaży o jedną piątą rok do roku. Oczywiście widzimy czynniki ryzyka związane z niestabilnością otoczenia rynkowego, ze zmianami kondycji niektórych klientów. Perspektywy możliwych do wypracowania rezultatów drugiego półrocza 2020 oceniamy jednak obecnie bardziej optymistycznie niż przed kwartałem - komentuje Artur Piątek, wiceprezes i dyrektor operacyjny w K2.

Fabrity mniej dotknięte skutkami epidemii niż agencja K2

- Poprawa wyniku operacyjnego i EBITDA wynika w głównej mierze z obniżenia bazy kosztowej i poprawy zyskowności sprzedaży w ślad za wzrostem skali działalności, zwłaszcza w segmencie Fabrity (IT dla biznesu). Efekty pandemii COVID-19 w przypadku tego segmentu można uznać za umiarkowane w okresie pierwszego półrocza 2020, podczas gdy w samym II kwartale pandemia miała już pozytywny wpływ na osiągane rezultaty - opisano w komunikacie K2

- W segmencie agencyjnym, zgodnie z przewidywaniami, efekt pandemii był wyraźnie negatywny, a w segmencie Oktawave (wsparcie transformacji cyfrowej, chmura obliczeniowa) miało miejsce przejściowe spowolnienie wzrostu - dodano.

Firma zapowiedziała, że w najbliższym czasie jej działania będą mieć na celu „maksymalne wykorzystanie możliwości rynkowych i trendów, jakie przyspieszyła pandemia COVID-19, w szczególności w zakresie transformacji cyfrowej firm, automatyzacji ich procesów biznesowych i rozwiązań e-commerce”.

- Widzimy pozytywne efekty podjętych działań optymalizacyjnych i rozwojowych. Wzrost wyniku operacyjnego i EBITDA w głównej mierze jest efektem obniżenia kosztów oraz poprawy zyskowności sprzedaży w ślad za wzrostem skali działań, zwłaszcza w segmencie rozwoju oprogramowania (Fabrity) - wskazuje Paweł Wujec, prezes K2.

Janusz Żebrowski dalej w radzie nadzorczej K2

W czwartek walne zgromadzenie akcjonariuszy K2 na kolejną kadencję w radzie nadzorczej spółki powołało Janusza Żebrowskiego. W radzie nadzorczej są też Grzegorz Stulgis jako przewodniczący (od jesieni 2015 roku), Robert Rządca, Michał Zdziarski (obaj od połowy 2016 roku) i Maciej Klepacki (powołany w połowie ub.r.).

Janusz Żebrowski to założyciel firmy K2, był jej prezesem w latach 2003-2013. Ma akcje stanowiące 18,11 proc. kapitału spółki. Obecnie jest zaangażowany w firmę produkującą lekkie rowery miejski i działającą w Warszawie przestrzeń co-workingową.

K2 jest notowane na warszawskiej giełdzie. W czwartek na koniec sesji kurs spółki wynosił 13,10 zł, co daje kapitalizację w wysokości 32,55 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Grupa K2 ze wzrostem wpływów i zyskiem w II kwartale, pozytywny wpływ epidemii na Fabrity

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
pamiętamy
KAMIENICZK!!!!
odpowiedź