SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Grupa Lotos przedstawi zaktualizowaną strategię w czerwcu

Zaktualizowana strategia Grupy Lotos zostanie przedstawiona w czerwcu, poinformował prezes spółki Paweł Olechnowicz we wtorek. Dokument ma dotyczyć głównie dalszego rozwoju segmentu poszukiwawczo-wydobywczego i jego finansowania, wynika z wypowiedzi przedstawicieli spółki.

"W czerwcu przedstawimy weryfikację naszej strategii" - powiedział Olechnowicz na konferencji prasowej. Z jego słów wynika, że aktualizacja będzie dotyczyć głównie segmentu poszukiwawczo-wydobywczego, w tym w szczególności dalszego finansowania rozwoju tego segmentu.

Olechnowicz podkreślił, że spółka zgadza się ze stanowiskiem Skarbu Państwa - głównego akcjonariusza - iż przydałby się inwestor, który wsparłby realizację strategii Lotosu, głównie w zakresie segmentu poszukiwawczo-wydobywczego.

Ze słów wiceprezesa firmy Mariusza Machajewskiego wynika, że decyzja o ewentualnym debiucie na giełdzie spółki Petrobaltic, zajmującej się w grupie poszukiwaniem i wydobyciem ropy i gazu, zostanie ostatecznie podjęta po wyjaśnieniu kwestii wejścia do Lotosu inwestora strategicznego.

"Przygotowujemy różne warianty dla Petrobaltiku" - podsumował Machajewski.

W grudniu Grupa Lotos zapowiedziała, że rozważa przeprowadzenie pierwotnej oferty publicznej Petrobaltiku jesienią 2010 r. w celu uzyskania środków na sfinansowanie rozwoju działalności wydobywczej. Do tego czasu Petrobaltic zostanie wzmocniony norweskimi i litewskimi aktywami Lotosu.

Lotos chce, by cały program poszukiwawczo-wydobywczy grupy był realizowany przez jeden podmiot, który nie ma obciążeń z tytułu rozbudowy rafinerii.

Obecnie obowiązuje strategia, że w 2012 r. Grupa Lotos będzie wydobywać 1 mln ton ropy rocznie, ale na skutek kryzysu realizacja tego planu może przesunąć się na 2013 r. Z kolei wydobycie na poziomie 2 mln ton grupa ma osiągnąć w 2015 r.

Dołącz do dyskusji: Grupa Lotos przedstawi zaktualizowaną strategię w czerwcu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl