SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Grupa Lotos zakłada znaczną poprawę wyników

Grupa Lotos zakłada znaczną poprawę wyników finansowych w kolejnych kwartałach tego roku, powiedział we wtorek prezes spółki Paweł Olechnowicz.

Dodał, że zarząd przewidział pogorszenie wyniku w I kw. w związku z gorszym otoczeniem makroekonomicznym i wydarzeniami jednorazowymi, m.in. planowanym dwutygodniowym przestojem operacyjnym.

Olechnowicz poinformował we wtorek, że poprawę wyników w kolejnych okresach 2007 roku potwierdzają prognozy wyników kwietnia, które zakładają osiągnięcie skonsolidowanego zysku operacyjnego na poziomie ok. 60 mln zł, a zysku operacyjnego przed amortyzacją (EBITDA) na poziomie 85 mln zł.

"W kolejnych kwartałach nie będzie remontów, poprawią się uzyski produktów paliwowych" - powiedział prezes.

Lotos podał w prezentacji, że w kwietniu przerób instalacji hydrokrakingu, która miała przerwę wzrósł o 64% do marca.

Grupa Lotos miała 56,03 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2007 roku wobec 102,89 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie we wtorek przed sesją.

Zysk operacyjny na poziomie grupy wyniósł 52,93 mln zł wobec 130,70 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody wyniosły 2547,99 mln zł wobec 2689,65 mln zł rok wcześniej.

Jest to wynik znacznie gorszy od oczekiwań rynkowych, których średnia wynosiła 110 mln zł. Analitycy spodziewali się w tym okresie wyniku netto w wysokości 93-136 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Grupa Lotos zakłada znaczną poprawę wyników

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl