SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Grupa mediowa HGA Media przekształca się w Iberion. W zarządzie redaktor naczelny Pikio.pl

Grupa HGA Media przechodzi właśnie rebranding. Funkcjonuje pod nową nazwą Grupa Iberion, ma także nowy logotyp i strategię. Prezesem Grupy jest Albert Wójcik, wiceprezesem - Jan Kruś. Do zarządu wszedł również Bogdan Makowski, redaktor naczelny portalu Pikio.pl.

Article

Iberion stawia na rozwój swoich produktów, w tym odświeżony wygląd serwisów, zmiany technologiczne oraz więcej materiałów eksperckich. Poszerzy również portfolio między innymi o portale branżowe o tematyce biznesowo-finansowej, zdrowotnej oraz sportowej. W planach jest także zwiększenie zatrudnienia oraz otwarcie biura reklamy.

- Po analizie sukcesu naszego portalu Lelum.pl, który błyskawicznie znalazł się wśród pięciu największych kobiecych portali w Polsce, zdecydowaliśmy się zainwestować w rozwój kolejnych serwisów tematycznych. Nasz nowy portal biznesowo-finansowy Biznesinfo.pl już w pierwszym miesiącu funkcjonowania zyskał ćwierć miliona unikalnych użytkowników - mówi Albert Wójcik, prezes i założyciel Grupy Iberion. – Decyzja o rebrandingu jest naturalną konsekwencją fundamentalnych zmian wynikających z rozwoju spółki. Poszerzamy portfolio o portale branżowe, przeprowadzamy zmiany kadrowe, otwieramy biuro reklamy i inwestujemy w najnowsze technologie digitalowe ze szczególnym naciskiem na sektor mobile - dodaje Wójcik.

Prezesem Grupy Iberion jest Albert Wójcik, wiceprezesem – Jan Kruś. W zarządzie zasiada też Bogdan Makowski, redaktor naczelny portalu Pikio.pl.

Funkcję dyrektora ds. rozwoju Grupy Iberion pełni Maksymilian Tomanek.

W portfelu Grupy Iberion są takie portale jak kobiecy serwis Lelum.pl, newsowy Pikio.pl, Antyfake.pl - portal fact-chekingowy, Biznesinfo.pl - serwis poruszający tematy gospodarcze, biznesowe i finansowe oraz WTV – Nowa Telewizja Internetowa.

Wydawca Pikio ze wzrostem wpływów sprzedażowych

W ubiegłym roku Grupa Iberion (wtedy pod marką HGA Media) zanotowała 6,15 mln zł wpływów sprzedażowych i 2,35 mln zł zysku netto, wobec 1,41 mln zł wpływów i 390,7 tys. zł zysku netto rok wcześniej.

Koszty działalności operacyjnej spółki zwiększyły się z 1,05 mln zł w 2017 roku do 3,32 mln zł w ub.r. Wydatki firmy na wynagrodzenie wzrosły z 664,1 tys. zł do 1,83 mln zł, do tego w górę poszły nakłady na ubezpieczenia społeczne (z 12 do 139,7 tys. zł), pojawiły się też pierwsze składki emerytalne (94,1 tys. zł). Nakłady na usługi obce zwiększyły się w skali roku z 280,5 tys. zł do 1 mln zł, a na zużycie materiałów i energii - z 79,2 do 206,5 tys. zł.

Rośnie odwiedzalność Pikio.pl, zarzuty o junk news, reportaż w "Superwizjerze"

W marcu br. w kategorii informacyjno-publicystycznej (dane Gemius/PBI) serwis Pikio.pl miał 4,8 mln odwiedzających i 78,58 mln odsłon.

Kilkanaście tygodni temu Pikio.pl zostało zaklasyfikowane przez badaczy z Uniwersytetu Oksfordzkiego do kategorii serwisów szerzących dezinformacje i publikujących tzw. śmieciowe informacje. Z polskich stron w tej grupie znalazły się tez m.in. Kontrowesje.net, Centrummedialne.pl, Publiszer.pl i wPolityce.pl. W obronie tego ostatniego stanęło Centrum Monitoringu Wolności Prasy, zapewniając o wysokich standardach redakcji wPolityce.pl i zarzucając badaczom z Oksfordu nastawienie ideologiczne.

Pod koniec marca br. w „Superwizjerze” TVN opisano, że do HGA Media należał serwis Newsweb.pl (potem przemianowany na Raportdnia.pl), z którym publikującym fake newsy m.in. o imigrantach. Szef HGA Media Albert Wójcik zapewnił, że strona działała „za plecami” władz firmy i została zamknięta jesienią ub.r.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Grupa mediowa HGA Media przekształca się w Iberion. W zarządzie redaktor naczelny Pikio.pl

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Xanax
gratuluję sukcesu, fajnie ze rynek nie jest jeszcze zamknięty i nowe firmy, szczególnie młodych, mogą się rozwijać
9 1
odpowiedź
User
Obserwator
Widzę, że zaczynają poważnie podchodzić do sprawy. Trzymam za nich kciuki
7 0
odpowiedź
User
Robercik
widziałem, że pikio wsparło Paradę Równości na fb i tt, dobra droga! :)
7 0
odpowiedź
User
User
Albert, Janek, brawo dla Was. Trzymam kciuki😎
4 0
odpowiedź
User
Superwizjer
Po tym co widziałam w Superwizjerze to ja im nie zaufam choćby nawet dodali sobie tęczową maryjkę w logo. Do prawdziwego dziennikarstwa jest im bardzo daleko.
0 5
odpowiedź