SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Grupa mediowa HGA Media przekształca się w Iberion. W zarządzie redaktor naczelny Pikio.pl

Grupa HGA Media przechodzi właśnie rebranding. Funkcjonuje pod nową nazwą Grupa Iberion, ma także nowy logotyp i strategię. Prezesem Grupy jest Albert Wójcik, wiceprezesem - Jan Kruś. Do zarządu wszedł również Bogdan Makowski, redaktor naczelny portalu Pikio.pl.

Article

Iberion stawia na rozwój swoich produktów, w tym odświeżony wygląd serwisów, zmiany technologiczne oraz więcej materiałów eksperckich. Poszerzy również portfolio między innymi o portale branżowe o tematyce biznesowo-finansowej, zdrowotnej oraz sportowej. W planach jest także zwiększenie zatrudnienia oraz otwarcie biura reklamy.

- Po analizie sukcesu naszego portalu Lelum.pl, który błyskawicznie znalazł się wśród pięciu największych kobiecych portali w Polsce, zdecydowaliśmy się zainwestować w rozwój kolejnych serwisów tematycznych. Nasz nowy portal biznesowo-finansowy Biznesinfo.pl już w pierwszym miesiącu funkcjonowania zyskał ćwierć miliona unikalnych użytkowników - mówi Albert Wójcik, prezes i założyciel Grupy Iberion. – Decyzja o rebrandingu jest naturalną konsekwencją fundamentalnych zmian wynikających z rozwoju spółki. Poszerzamy portfolio o portale branżowe, przeprowadzamy zmiany kadrowe, otwieramy biuro reklamy i inwestujemy w najnowsze technologie digitalowe ze szczególnym naciskiem na sektor mobile - dodaje Wójcik.

Prezesem Grupy Iberion jest Albert Wójcik, wiceprezesem – Jan Kruś. W zarządzie zasiada też Bogdan Makowski, redaktor naczelny portalu Pikio.pl.

Funkcję dyrektora ds. rozwoju Grupy Iberion pełni Maksymilian Tomanek.

W portfelu Grupy Iberion są takie portale jak kobiecy serwis Lelum.pl, newsowy Pikio.pl, Antyfake.pl - portal fact-chekingowy, Biznesinfo.pl - serwis poruszający tematy gospodarcze, biznesowe i finansowe oraz WTV – Nowa Telewizja Internetowa.

Wydawca Pikio ze wzrostem wpływów sprzedażowych

W ubiegłym roku Grupa Iberion (wtedy pod marką HGA Media) zanotowała 6,15 mln zł wpływów sprzedażowych i 2,35 mln zł zysku netto, wobec 1,41 mln zł wpływów i 390,7 tys. zł zysku netto rok wcześniej.

Koszty działalności operacyjnej spółki zwiększyły się z 1,05 mln zł w 2017 roku do 3,32 mln zł w ub.r. Wydatki firmy na wynagrodzenie wzrosły z 664,1 tys. zł do 1,83 mln zł, do tego w górę poszły nakłady na ubezpieczenia społeczne (z 12 do 139,7 tys. zł), pojawiły się też pierwsze składki emerytalne (94,1 tys. zł). Nakłady na usługi obce zwiększyły się w skali roku z 280,5 tys. zł do 1 mln zł, a na zużycie materiałów i energii - z 79,2 do 206,5 tys. zł.

Rośnie odwiedzalność Pikio.pl, zarzuty o junk news, reportaż w "Superwizjerze"

W marcu br. w kategorii informacyjno-publicystycznej (dane Gemius/PBI) serwis Pikio.pl miał 4,8 mln odwiedzających i 78,58 mln odsłon.

Kilkanaście tygodni temu Pikio.pl zostało zaklasyfikowane przez badaczy z Uniwersytetu Oksfordzkiego do kategorii serwisów szerzących dezinformacje i publikujących tzw. śmieciowe informacje. Z polskich stron w tej grupie znalazły się tez m.in. Kontrowesje.net, Centrummedialne.pl, Publiszer.pl i wPolityce.pl. W obronie tego ostatniego stanęło Centrum Monitoringu Wolności Prasy, zapewniając o wysokich standardach redakcji wPolityce.pl i zarzucając badaczom z Oksfordu nastawienie ideologiczne.

Pod koniec marca br. w „Superwizjerze” TVN opisano, że do HGA Media należał serwis Newsweb.pl (potem przemianowany na Raportdnia.pl), z którym publikującym fake newsy m.in. o imigrantach. Szef HGA Media Albert Wójcik zapewnił, że strona działała „za plecami” władz firmy i została zamknięta jesienią ub.r.

Dołącz do dyskusji: Grupa mediowa HGA Media przekształca się w Iberion. W zarządzie redaktor naczelny Pikio.pl

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Xanax
gratuluję sukcesu, fajnie ze rynek nie jest jeszcze zamknięty i nowe firmy, szczególnie młodych, mogą się rozwijać
odpowiedź
User
Obserwator
Widzę, że zaczynają poważnie podchodzić do sprawy. Trzymam za nich kciuki
odpowiedź
User
Robercik
widziałem, że pikio wsparło Paradę Równości na fb i tt, dobra droga! :)
odpowiedź