SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Grupa Nokaut coraz bliżej przejęcia akcji Morizon

Grupa Nokaut podpisała umowy nabycia akcji 18,7 proc. udziałów firmy Morizon, które zostaną zrealizowane, jeśli w najbliższych dniach kupi 8 mln nowych akcji spółki, a ta w br. nie osiągnie 2 mln zł skonsolidowanego zysku netto.

Sławomir Topczewski

Sławomir Topczewski

Warunkowe umowy kupna 2,34 mln akcji Morizon (stanowiących 18,7 proc. kapitału zakładowego spółki) Grupa Nokaut podpisała z jej trzema akcjonariuszami. Cena to symboliczne 3 zł, przy czym Grupa Nokaut zobowiązała się jednocześnie do objęcia do 21 stycznia br. co najmniej 8 mln akcji Morizon z serii E (co ma kosztować 5,9 mln zł). Drugim warunkiem realizacji umów jest osiągnięcie w br. przez Morizon skonsolidowanego zysku netto poniżej 2 mln zł.

Grupa Nokaut argumentuje, że to dla niej dodatkowe zabezpieczenie tej inwestycji, na wypadek osiągnięcia przez Morizon i Melog niesatysfakcjonujących wyników finansowych (przypomnijmy, że Morizon pod koniec ub.r. ogłosił całościowe przejęcie Melog za kwotę ok. 6 mln zł i własne udziały - przeczytaj o tym więcej).

Jeśli umowy warunkowe zostaną zrealizowane, Grupa Nokaut będzie mieć w skonsolidowanym kapitale Morizon i Melog 29 proc. udziałów. Pod koniec ub.r. firma zapowiedziała, że w połowie br. może całkowicie połączyć się z tymi spółkami.

- Przejęcie znaczącej części udziałów Morizon to solidnie przemyślana, długoterminowa decyzja inwestycyjna. Bardzo starannie badaliśmy rynek pod kątem akwizycji jednego z graczy, gdyż zależało nam, aby jego działalność w jak największym stopniu dopełniła naszą dotychczasową ofertę. Jestem przekonany, że tak perspektywiczny partner jak Morizon zapewni wspólnie z nami nową, jeszcze lepszą jakość usług w sektorze e-commerce - przekonuje Sławomir Topczewski, prezes zarządu Grupy Nokaut. - Wciąż poszukujemy partnera branżowego dla porównywarki cenowej, co pozwoli na finalizację procesu dywersyfikacji naszego portfolio - zaznacza.

W pierwszych trzech kwartałach br. Grupa Nokaut zanotowała 8,55 mln zł wpływów ze sprzedaży i 64 tys. zł straty netto, a w samym III kwartale - 297 tys. zł straty (zobacz szczegóły).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Grupa Nokaut coraz bliżej przejęcia akcji Morizon

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl