SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Grupa Onet sprzedała za 18 mln zł Wydawnictwo Pascal

Grupa Onet.pl sprzedała za 18 mln zł 100% udziałów w swojej spółce zależnej Wydawnictwo Pascal firmie Tenbit B.V., podmiotowi pośrednio zależnemu od ITI Holdings.

Poinformowała Grupa Onet we wtorkowym komunikacie.

„Spółka zbyła 71.393 udziały w spółce zależnej Wydawnictwo Pascal Spółka z o.o., stanowiące 100% kapitału zakładowego oraz uprawniających do analogicznej części głosów na walnym zgromadzeniu Wydawnictwa Pascal oraz wszystkie należności wynikające z pożyczek udzielonych Wydawnictwu Pascal” – czytamy w komunikacie.

Łączna kwota transakcji wyniosła 18 mln zł i będzie płatna przelewem w ciągu 5 dni od daty zawarcia transakcji.

„Łączny wpływ transakcji sprzedaży na wynik jednostkowy spółki osiągnięty w 2006 r. jest ujemny i wynosi (1.487 tys. zł). Nabywcą ww. udziałów oraz należności jest Tenbit B.V. z siedzibą w Amsterdamie, spółka pośrednio zależna od International Trading and Investments Holdings S.A. Luxembourg (ITI Holdings SA), podmiotu dominującego wobec Spółki a także Grupy ITI. Spółka Tenbit B.V. jest spółką o charakterze holdingowym i nie prowadzi działalności operacyjnej” – poinformowała Grupa Onet.

Wydawnictwo Pascal jest polskim wydawcą i dystrybutorem książek i innych publikacji o charakterze turystycznym, liderem na krajowym rynku przewodników turystycznych.

Przed zawarciem transakcji Grupa Onet była właścicielem 100% udziałów i głosami na walnym zgromadzeniu Wydawnictwa Pascal. Po zawarciu transakcji Grupa Onet nie posiada żadnych udziałów w wydawnictwie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Grupa Onet sprzedała za 18 mln zł Wydawnictwo Pascal

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl