SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Grupa Pracuj motywuje pracowników: akcje warte 9,8 mln zł sprzedano z 92-proc. upustem

W ramach dwóch programów motywacyjnych wybrani pracownicy i współpracownicy Grupy Pracuj objęli 160,8 tys. akcji spółki po 5 zł za sztukę, czyli o 91,8 proc. poniżej kursu z zamknięcia poniedziałkowej sesji giełdowej.

Article

Na potrzeby programów motywacyjnych wyemitowano 160 776 akcji Grupy Pracuj z serii D, będą one stanowić 0,2 proc. kapitału zakładowego firmy podwyższonego o 803,9 tys. zł do 341,325 mln zł.

Nowe walory zaoferowano wybranym pracownikom i współpracownikom firmy i jej spółek zależnych w ramach programów motywacyjnych, których zasady przyjęto jesienią ub.r. Przy kursie 61,30 zł z zamknięcia sesji giełdowej w poniedziałek wycena tego pakietu wynosi 9,8 mln zł.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Uprawnione osoby objęły akcje serii D po 5 zł za sztukę. Nie będą mogły ich sprzedać do 9 września br.

- Celem programów jest stworzenie w grupie kapitałowej Spółki mechanizmu motywującego kluczowych pracowników i współpracowników do działań zapewniających długoterminowy wzrost wartości Spółki i zapewnienie jej prawidłowego rozwoju - wyjaśniono w komunikacie giełdowym Grupy Pracuj.

Grupa Pracuj na giełdzie od prawie pół roku

W ub.r. Grupa Pracuj osiągnęła wzrost przychodów z umów z klientami o 58,7 proc. do 475,1 mln zł, a jej zysk netto poszedł w górę ze 106,93 do 255,68 mln zł. 10,6 proc. wpływów wygenerowała w Ukrainie. Firma w drugiej połowie kwietnia podkreśliła, że w br. jest beneficjentem dalszego ożywienia na rynku pracy w Polsce.

W zeszłym tygodniu zarząd Grupy Pracuj zaproponował, żeby firma z zeszłorocznego zysku netto wypłaciła 136,53 mln zł dywidendy (po 2 zł na akcję), a 129,73 mln zł przeznaczyć na kapitał zapasowy. Większościowym akcjonariuszem spółki jest jej prezes Przemysław Gacek.

W grudniu ub.r. Grupa Pracuj zadebiutowała na warszawskiej giełdzie. W prospekcie emisyjnym zapowiedziała, że w perspektywie średniookresowej zamierza wypłacać w dywidendach minimum 50 proc. zysków netto.

Dołącz do dyskusji: Grupa Pracuj motywuje pracowników: akcje warte 9,8 mln zł sprzedano z 92-proc. upustem

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl