SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Grupa Pracuj chce wypłacić inwestorom ponad 130 mln zł

Władze Grupy Pracuj proponują, żeby spółka a zeszłorocznego zysku netto wypłaciła 136,53 mln zł dywidendy, po 2 zł za akcję.

fot. materiały prasowe Grupy Pracujfot. materiały prasowe Grupy Pracuj

Zgodnie z wnioskiem zarządu Grupy Pracuj, pozytywnie ocenionym przez radę nadzorczą, z jednostkowego zysku spółki w wysokości 172,87 mln zł z ub.r. na dywidendę ma trafić 136,53 mln zł (po równe 2 zł na akcję), a 36,34 mln zł zasili kapitał zapasowy.

Data uzyskania prawa do dywidendy ma zostać wyznaczona na 24 czerwca, a jej wypłata na 5 lipca.

W komunikacie firmy zaznaczono, że wniosek dotyczący dywidendy „został przyjęty z uwzględnieniem polityki Spółki w zakresie wypłacania dywidendy oraz m.in. sytuacji finansowej i płynności Spółki, istniejących i przyszłych zobowiązań oraz oceny perspektyw rozwoju Spółki, jak również obowiązujących przepisów prawa”.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

W ub.r. Grupa Pracuj wypłaciła akcjonariuszom 102,4 mln zł (po 1,50 zł na akcję), a rok wcześniej - 136,53 mln zł (po 2 zł). Większościowym inwestorem w spółce jest jej prezes Przemysław Gacek wraz z Frascati Investments - ma walory stanowiące 52,53 proc. kapitału i głosów na walnym zgromadzeniu.

W ujęciu skonsolidowanym Grupa Pracuj w ub.r. przy wzroście przychodów o 19 proc. do 724,4 mln zł zarobiła na czysto 187,73 mln zł, wobec 169,01 mln zł rok wcześniej. Mocno w górę zwiększyły się jej wyniki na Ukrainie i w Niemczech, natomiast w Polsce wpływy minimalnie zmalały.

W środę po południu za akcję Grupy Pracuj płacono 62,80 zł, o 18 proc. więcej niż 12 miesięcy temu. Przy takim kursie stopa proponowanej dywidendy wynosi 3,2 proc.

Dołącz do dyskusji: Grupa Pracuj chce wypłacić inwestorom ponad 130 mln zł

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
tsa
CHRO w tej firmie nie jest dyskretny....
odpowiedź
User
tsa
CHRO w tej firmie nie jest dyskretny....
odpowiedź