SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Grupa PTWP uruchomiła serwis o weterynarii

Grupa PTWP stworzyła w swoim portfolio kolejny serwis specjalistyczny – InfoWet.pl, gromadzący szeroko pojętą wiedzę weterynaryjną aktualizowaną „tu i teraz”.

InfoWet.pl to portal łączący lekarzy weterynarii, zootechników, hodowców, a także opiekunów zwierząt i osoby zajmujące się prawami zwierząt oraz otoczenie biznesowe zapewniające produkty i usługi, czyli wszystkich, dla których nadrzędną wartością jest dobrostan zwierząt.

Opinie ekspertów, najnowsze trendy i przewidywania, prawo oraz szeroko rozumiana edukacja tworzyć będą kompleksowy i aktualizowany na bieżąco przewodnik po nowoczesnej medycynie weterynaryjnej i farmacji, jakiego wymaga rozwijający się rynek i sektor weterynaryjny.

„Jednym z głównych celów Grupy PTWP jest uważne obserwowanie otaczającej nas rzeczywistości oraz skuteczne reagowanie na jej potrzeby” – wyjaśnia Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP.

„Wynikiem tych dogłębnych analiz jest stworzenie portalu InfoWet.pl, który nie tylko stanowi platformę dla ekspertów i pasjonatów, lecz także aktywnie wspiera kształtowanie świadomości i postaw prozwierzęcych. Tworzy on przestrzeń, która dostarcza wartościowych informacji i edukuje, ale również inspiruje do troski o dobrostan zwierząt” – tłumaczy.

„InfoWet.pl to nowatorski portal skierowany zarówno do profesjonalistów związanych z branżą weterynaryjną, jak i hodowców i opiekunów zwierząt. To, co nas wyróżnia to kompleksowe spojrzenie na świat zwierząt zarówno tych domowych, jak i gospodarskich. To coś, czego jeszcze na rynku nie było” – dodaje Witold Stech, dyrektor wydawniczy sektora spożywczego i agro w Grupie PTWP.

Dwie strefy serwisu – dla profesjonalisty i dla opiekuna – gromadzą szeroko pojętą wiedzę z zakresu zarówno zwierząt domowych, jak i hodowlanych. W portalu nie zabraknie zarówno informacji o zwierzętach towarzyszących człowiekowi na co dzień w domu, jak i gospodarskich, takich jak bydło i trzoda chlewna. Dla lekarzy weterynarii i przedstawicieli sektora farmacji cennym źródłem informacji będą treści o możliwościach diagnostycznych dotyczących zwierząt hodowlanych i towarzyszących oraz wyniki badań naukowych, opisy przypadków, wiedza na temat wyposażenia gabinetów, zarządzania nimi i finansowania.

Aktualności ze świata weterynarii będące pierwszym źródłem najświeższych wiadomości wraz ze zbiorem wszelkich aspektów dotyczących prawa i finansów, nadchodzących zmian i nowych interpretacji, zapewnią odbiorcom szybki i przejrzysty dostęp do niezbędnej wiedzy. InfoWet będzie prezentować różne punkty widzenia, a także nagłaśniać kontrowersyjne tematy.

„Dlaczego warto regularnie odwiedzać InfoWet? Do świata zwierząt podchodzimy holistycznie, nie wycinkowo. Zarówno hodowcy, jak i opiekunowie zwierząt podążają za postępem medycyny. Chcą, by zwierzęta były leczone jak najlepiej i jak najskuteczniej. InfoWet jest właśnie dla tych wszystkich, którzy dostrzegają dobrostan zwierząt jako pasujące do siebie puzzle – medycyny, dietetyki i behawiorystyki” – podkreśla Iwona Konarska, redaktorka prowadząca InfoWet.pl.

InfoWet.pl stanie się też przestrzenią „po godzinach” dającą możliwość podzielenia się interesującymi informacjami i historiami ze świata zwierząt, a także źródłem inspiracji w formie wywiadów i rozmów z ekspertami i pasjonatami. Dla użytkowników dostępna będzie również strefa premium otwierająca dostęp do ekskluzywnych treści, takich jak specjalne raporty i wyniki najnowszych badań.

Wśród redakcji portalu InfoWet.pl znalazło się grono najlepszych specjalistów: Iwona Konarska, redaktorka prowadząca, od lat specjalizująca się w tematyce medycznej; Adrian Reszczyński, lekarz weterynarii z dużym doświadczeniem dziennikarskim; Bartosz Wojtaszczyk, absolwent Wydziału Rolnictwa i Biologii oraz Wydziału Nauk o Zwierzętach SGGW, specjalizuje się w tematyce rolnictwa i hodowli zwierząt oraz Witold Stech, dyrektor wydawniczy w sektorze spożywczym i agro w Grupie PTWP z kilkunastoletnim doświadczeniem wydawniczym w branży mediów online.

Grupa PTWP u 2023 roku miała 87,6 mln zł przychodów netto (wzrost o 2 proc. rdr.). EBITDA wyniosła 7,3 mln zł, a zysk netto 5,5 mln zł. W 2022 roku było to odpowiednio: 12,7 mln zł i 9,4 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Grupa PTWP uruchomiła serwis o weterynarii

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
U
Bardzo zabawne 🤣
odpowiedź
User
Media insider
Z czystej ciekawości WM: dlaczego informację o serwisie internetowym dajecie w dziale "prasa" a nie "internet"?
odpowiedź
User
Kora
Jak wszystko u nich na jedno kopyto. Słabizna.
odpowiedź