SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Grupa PTWP z programem motywacyjnym dla kluczowych pracowników

Grupa PTWP, notowany na NewConnect wydawca serwisów online oraz organizator eventów biznesowych, zamierza przeprowadzić program motywacyjny dla kluczowych pracowników. Jego maksymalna wielkość to 4 proc. obecnego kapitału zakładowego.

Prezes PTWP Wojciech Kuśpik (fot. materiały prasowe)Prezes PTWP Wojciech Kuśpik (fot. materiały prasowe)

Spółka zdecydowała się na wprowadzenie programu motywacyjnego, aby dodatkowo wynagrodzić oraz zmotywować kluczowych i zasłużonych pracowników. Akcje trafią do członków organów spółki, kierowników oraz szerokiej kadry, współpracującą z grupą nie mniej niż trzy lata.

O wdrożeniu programu zadecydują akcjonariusze na nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu zaplanowanym na 26 sierpnia.

Akcje zostaną zaoferowane pod warunkiem wygenerowania co najmniej 5 mln zł skonsolidowanego zysku brutto w 2021 roku. W pierwszym kwartale tego roku skonsolidowany wynik brutto wyniósł 26 tys. zł. W całym 2020 roku Grupa wypracowała 1,5 mln zł zysku brutto.

„Jesteśmy przekonani, że ten cel jest możliwy do zrealizowania z nawiązką, dlatego liczymy, że nasi pracownicy będą mogli bezpośrednio partycypować z korzyści płynących z rozwoju Grupy. Cena emisyjna, którą zaproponowaliśmy ma także podkreślić motywacyjny charakter oferty” - mówi Wojciech Kuśpik, prezes zarządu i główny akcjonariusz PTWP.

Akcje z programu nie wcześniej niż w drugiej połowie 2022 roku

Cena jednej akcji to 11 złotych, będą one zaoferowane po zatwierdzeniu raportu rocznego za 2021 rok. Łącznie spółka przeznaczy na realizację programu motywacyjnego do 58 958 walorów. Wielkość emisji to 4 proc. obecnego kapitału zakładowego i 5 proc. po umorzeniu akcji własnych (spółka posiada 293 474 akcji własnych stanowiących 19,94 proc. kapitału zakładowego). Akcje z programu zostaną wprowadzone do obrotu nie wcześniej niż w drugiej połowie 2022 roku.

Władze spółki oczekują, że realizacja programu przyczyni się do szczególnego zaangażowania pracowników w realizację strategii wzrostu grupy i wypracowanie jak najlepszego wyniku za 2021 rok. „Wprowadzenie programu pozwoli efektywnie zmotywować kluczowych pracowników naszej firmy oraz docenić ich wkład w rozwój Spółki. Liczę na to, że ta inicjatywa doprowadzi do utrzymania wysokiego poziomu profesjonalnego zarządzania oraz zatrzymania kluczowych pracowników i współpracowników, a w konsekwencji do wzrostu przychodów i zwiększenia wartości firmy” - mówi Kuśpik.

Obecnie we wszystkich spółkach Grupy PTWP pracuje ponad 150 osób.

Grupa PTWP wydaje pięć magazynów („Farmer”, „Dobrze Mieszkaj”, „Rynek Zdrowia”, „Rynek Spożywczy”, „Nowy Przemysł) i 16 portali internetowych. Zajmuje się także m.in. organizacją eventów.

Czytaj też: Radosław Iwański po kilku latach przerwy znów naczelnym „Farmera”

 

Dołącz do dyskusji: Grupa PTWP z programem motywacyjnym dla kluczowych pracowników

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
AWA
Może ktoś coś dostanie i to nie za darmo, pod warunkiem, ze zysk w porównaniu do 2020 ulegnie co najmniej potrojeniu. Łaskawy ten Zarząd.
odpowiedź
User
Regał
Tam coś ostatnio dużo się dzieje?
odpowiedź
User
Iza
Prezes zapewne marzy o czwartej fali i szpitalu tymczasowym
odpowiedź