SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Grupa R22 za 2,81 mln zł kupuje agencję Seofabryka

Spółka zależna Grupy R22 podpisała umowę kupna za 2,81 mln zł 100 proc. udziałów agencji Seofabryka oferującej usługi SEO i SEM. Jej poprzedni dotychczasowy właściciel, firma Kodiko, zobowiązał się do nieprowadzenia przez cztery lata działalności w tym segmencie.

Article

W komunikacie giełdowym Grupy R22 podano, że Seofabryka realizuje usługi dla kilkuset klientów z sektora małych i średnich firm. - Usługi SEO i SEM stanowią ważny element usług dodanych świadczonych w segmencie hostingu. W wyniku transakcji Grupa R22 zyskuje nie tylko nowych odbiorców usług związanych z marketingiem w wyszukiwarkach, ale także kompetencje, dzięki którym będzie mogła jeszcze efektywniej realizować wewnętrznie zadania dla wszystkich marek z grupy - uzasadniła Grupa R22.

Jednym z warunków realizacji transakcji jest to, że Kodiko, poprzedni właściciel Seofabryki, i jego jedyny wspólni w firmie aktów notarialnych zobowiążą się do nieprowadzenia przez cztery lata działalności konkurencyjnej w branży SEO/SEM.

Przypomnijmy, że pod koniec grudnia ub.r. Grupa R22 ogłosiła kupno za ok. 22 mln zł serwisu hostingowego Kei.pl.

Grupa R22 to holding spółek technologicznych oferujący głównie usługi teleinformatyczne w modelu abonamentowym oraz SaaS (ang. Software as a Service) oraz działający w ramach całego łańcucha wartości - od tworzenia własnych rozwiązań, przez ich utrzymanie od strony technologicznej, po kompleksową sprzedaż i obsługę klienta. Do firmy należą m.in. przejęte w ostatnich latach marki Domeny.pl, Hekko.pl, SuperHost.pl, Biznes-Host.pl, Active24, Linuxpl.com i FutureHost.

Pod koniec grudnia ub.r. firma zadebiutowała na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, sprzedała akcje za ponad 60 mln zł.

W drugim półroczu 2016 roku i pierwszej połowie ub.r. Grupa R22 zanotowała 74,11 mln zł wpływów (wobec 42,26 mln zł rok wcześniej), w tym 25,83 mln zł z usług hostingowych, 32,72 mln zł z komunikacji omnichannel i 15,55 mln z telekomunikacji. Od lipca 2016 do czerwca ub.r. firma osiągnęła 6,45 mln zł zysku netto, wobec 7,89 mln zł rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Grupa R22 za 2,81 mln zł kupuje agencję Seofabryka

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl