SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Grupa SARE sprzedaje akcje, żeby za 5 mln zł kupić firmy specjalizujące się w big data i mobile’u

Zajmująca się reklamą internetową Grupa SARE zaczęła przyjmować zapisy na 543,5 tys. swoich nowych akcji w cenie jednostkowej 24,5 zł. Po emisji udziałów spółka zamierza przejść z NewConnect na rynek główny Giełdy Papierów Wartościowych.

Article

W transzy dla dużych inwestorów oferowanych jest 435,5 tys. akcji Grupy SARE, a dla małych inwestorów - 108 tys. Ci pierwsi mogą składać zapisy na akcje do 3 lutego, a ci drudzy - do 2 lutego. Przydział akcji zaplanowano na 4 lutego. Zapisy są przyjmowane za pośrednictwem Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska, DM mBanku oraz Biura Maklerskiego Alior Banku.

Grupa SARE z emisji akcji chce pozyskać 7 mln zł, które zamierza przeznaczyć na pięć inwestycji realizowanych w tym i przyszłym roku. Firma planuje przejąć za ok. 3 mln zł spółkę z segmentu big data (żeby pozyskać kompetencje analityczne do swoich zasobów miliarda maili reklamowych wysyłanych miesięcznie), a za ok. 2 mln zł chce kupić firmę zajmującą się tworzeniem oprogramowania na smartfony i tablety. Mniejsze kwoty zostaną przeznaczone na rozwój projektu Power WIFI, platformę afiliacyjną Video Target oraz platformę konsumencką Zrabatowani.pl.

- Emisja akcji i przejście na GPW to kolejne kamienie milowe na drodze rozwoju Grupy SARE. Debiutując na NewConnect stawialiśmy na rozwój rozbudowanego portfolio technologii i usług komunikacyjnych i marketingowych. Przyniosły one spektakularny wzrost wyników i wyceny spółki. Idziemy krok dalej, nie chcemy zwalniać tempa rozwoju. Stąd inwestycje w nowe technologie- komentuje Tomasz Pruszczyński, prezes SARE.

W pierwszych trzech kwartałach ub.r. Grupa SARE zanotowała 27,5 mln zł wpływów i 2,9 mln zł zysku netto.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Grupa SARE sprzedaje akcje, żeby za 5 mln zł kupić firmy specjalizujące się w big data i mobile’u

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
miś
strata kasy
odpowiedź