SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Grupa SARE z wyższymi przychodami i zyskiem, motorem wzrostu reklama mobilna

W pierwszym kwartale br. Grupa SARE zanotowała wzrost przychodów oraz zysku netto. - Pragniemy być beneficjentem dynamicznych wzrostów na rynku reklamy mobilnej - zapowiada Tomasz Pruszczyński, prezes firmy.

Grupa SARE to technologiczna spółka oferująca zaawansowane systemy i narzędzia wspierające sprzedaż oraz automatyzację działań marketingowych. W I kwartale br. wykazała 7,6 mln zł przychodów, co oznacza wzrost o 3 proc. w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku, gdy przychody zamknęły się kwotą 7,4 mln zł.

Pozytywny trend Grupa SARE odnotowała także po stronie zysków. Zysk netto w raportowanym okresie wyniósł 0,56 mln zł i wzrósł o 3 proc. rok do roku.

- Pierwszy kwartał, mimo iż tradycyjnie bywa bardziej wymagający, zaliczamy do udanych. Odnotowaliśmy wzrost przychodów i zysku netto. Generujemy silne, dodatnie przepływy z działalności operacyjnej. Utrzymujemy doskonałą pozycję finansową - zaznacza Tomasz Pruszczyński, prezes zarządu SARE. - Takie zaplecze finansowe pozwala optymistycznie patrzeć na możliwość realizacji naszego planu inwestycyjno-rozwojowego. Raporty ekspertów pokazują ogromny potencjał tkwiący w obszarach rynku, na których się skupiamy.

Odwołując się do danych AdEx Tomasz Pruszczyński zwraca m.in. uwagę na fakt, że w ub.r. wydatki reklamowe w branży urządzeń mobilnych wzrosły o 259 proc. i pozyskały 16 proc. tortu reklamowego online, w czym upatruje dużą szansę dla swojej firmy.

- Raport z badania AdEx potwierdza słuszność obranego przez nas kierunku rozwoju. Wydatki na reklamę w segmencie mobile wzrosły o imponujące 259 proc. Zdecydowanie jest to jedna ze ścieżek rozwoju, którą chcemy podążać. Pragniemy być beneficjentem tego dynamicznego rynku - zapowiada Pruszczyński. - Z kolei dzięki realizacji projektu Video Target, chcemy jeszcze bardziej wykorzystać mocny, wzrostowy trend w obszarze reklamy wideo - dodaje.

Obecne wyniki Grupy SARE są zgodne z wcześniejszymi prognozami analityków Stockwatch przewidującymi dynamiczny rozwój spółki w br.

Dołącz do dyskusji: Grupa SARE z wyższymi przychodami i zyskiem, motorem wzrostu reklama mobilna

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl