SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Grupa SMT: 85,5 mln zł wpływów i 4 mln zł zysku w I połowie br.

W I połowie 2013 roku Grupa SMT (dawniej działająca jako Grupa ADV) zanotowała 85,5 mln zł przychodów ze sprzedaży (62 proc. więcej niż rok wcześniej) oraz 4 mln zł zysku netto (wobec 1,5 mln zł rok wcześniej).

Article

Od stycznia do czerwca br. już 45,4 mln zł wpływów Grupy SMT pochodziło z segmentu technologicznego. Oznacza to wzrost o 116 proc. w skali roku. Przypomnijmy, że skupienie się na sektorze IT firma zapowiedziała na początku br., ogłaszając swój rebranding z Grupy ADV na Grupę SMT (przeczytaj o tym więcej).

W I połowie br. segment komunikacji cyfrowej przyniósł Grupie SMT 40,1 mln zł wpływów ze sprzedaży (26 proc. więcej niż rok wcześniej). Firma zaznacza, że na wzrost jej przychodów miało wpływ rozpoczęcie konsolidacji wyników spółki iAlbatros, która zaczęła działalność operacyjną w marcu ub.r., a w I półroczu br. zanotowała 15,8 mln zł przychodów i 0,2 mln zł straty operacyjnej.

Grupa SMT podkreśla, że w II kwartale br. miała 3,6 mln zł dodatnich przepływów z działalności operacyjnej wobec ujemnych przepływów w wysokości 4 mln zł rok wcześniej. „Istotną pozycję w rachunku zysków i strat stanowią pozostałe przychody operacyjne w wysokości 2,3 mln zł. Zaliczają się do nich dotacje unijne przyznane projektom realizowanym przez SMT Software, natomiast koszty tych projektów są ujęte w działalności podstawowej” - informuje firma.

- Jesteśmy zadowoleni z osiągnięć tego półrocza. Prowadzimy szereg innowacyjnych projektów, reorganizujemy strukturę grupy, a jednocześnie zarabiamy coraz więcej dla naszych akcjonariuszy - komentuje Konrad Pankiewicz, prezes Grupy SMT.

Firma podtrzymuje prognozy swoich wyników finansowych w całym br.: 200 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży ogółem, EBITDA w wysokości 16 mln zł i 13,5 mln zł skonsolidowanego zysku netto. - Ogłoszone przez nas prognozy są realizowane zgodnie z planem i ze spokojem patrzymy na ich całoroczne wykonanie. W naszej ocenie drugie półrocze przyniesie wzrost sprzedaży oraz poprawę marż w stosunku do sezonowo słabszego pierwszego półrocza - przekonuje Pankiewicz.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Grupa SMT: 85,5 mln zł wpływów i 4 mln zł zysku w I połowie br.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl