SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Grupa SMT na 2013 r. prognozuje 200 mln zł przychodu i 13,5 mln zł zysku

Zarząd Grupy SMT (do niedawna działającej pod nazwą Grupa ADV) przedstawił prognozę wyników finansowych na 2013 rok.

<!-- 0.5092s -->

Według założeń Grupy SMT, skonsolidowane przychody spółki ze sprzedaży ogółem wyniosą w 2013 roku 200 mln zł (wzrost o 56% r/r), EBITDA osiągnie wynik 16 mln zł (wzrost o 21% r/r), skonsolidowany zysk netto wyniesie 13,5 mln zł (wzrost o 90% r/r), a EPS - 1,19 zł na akcję. Prognoza nie uwzględnia efektu zdarzeń jednorazowych, takich jak np. planowana sprzedaż Lemon Sky.

Najważniejszym czynnikiem wpływającym na prognozowane rezultaty w bieżącym roku ma mieć zakończenie rozpoczętego na przełomie 2012/2013 procesu przejęcia 100% akcji w SMT Software i Codemedia. Dzięki niemu możliwe ma być zoptymalizowanie struktury organizacyjnej, poprawa gospodarki finansowej oraz skupienie się na oferowaniu technologii informatycznych w modelu B2B.

W 2013 r. do pomiotów objętych pełną konsolidacją przez Grupę SMT dołączy spółka iAlbatros, która jest dostawcą usług rezerwacji hotelowych dla klientów biznesowych na polskim i francuskim rynku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Grupa SMT na 2013 r. prognozuje 200 mln zł przychodu i 13,5 mln zł zysku

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Klaimer
Niedawno te prognozy ulegly zmianie, teraz przewidywany zysk to 15 mln zl co natychmiast spowodowalo wzrost ceny za akcje do rekordowego poziomu. Akcjonariusze swietuja, a ja zastanawiam sie, czy nie zainwestowac bo rok 2014 rowniez zapowiada sie obiecujaco.
8 8
odpowiedź