SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Grupa TVN rozważa wyjście poza Polskę

Grupa TVN rozważa wyjście z działalnością poza Polskę, a jednym z potencjalnych rynków może być Ukraina, jednak na razie grupa nie ma sprecyzowanych celów akwizycji - poinformowała wiceprezes TVN Karen Burgess.

Grupa TVN rozważa wyjście poza Polskę

"Gdyby patrzeć na możliwości inwestycyjne poza Polską (...) spośród krajów, które rozważaliśmy wydaje się, że Ukraina byłaby dobrym miejscem dla naszej grupy, aby zrobić coś interesującego" - poinformowała Burgess podczas piątkowej telekonferencji.

Pytana czy na akwizycje za granicą grupa rozważa przeznaczenie do 1,0 mld zł Burgess odpowiedziała.

"Moglibyśmy rozważyć pożyczkę rzędu 1 mld zł na akwizycje, ale to oczywiście wydaje się wielce nieprawdopodobne. Obecnie nie mamy planów pożyczenia miliarda złotych. Nie mamy na myśli żadnych konkretnych akwizycji".

"A jeśli chodzi o Ukrainę, to jeśli wejść - to w dziedzinę internetową - to najłatwiejsza opcja, ponieważ internet nie ma żadnych uregulowań czy barier (...) a wtedy moglibyśmy rozważyć wykorzystanie w przyszłości internetu do dystrybucji do kontentu telewizyjnego" - dodała.

Powiedziała też, że potencjalna akwizycja na Ukrainie byłaby raczej bardzo małą akwizycją.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Grupa TVN rozważa wyjście poza Polskę

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl