SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Grzegorz Hajdarowicz nagrodzony za “biznesową skuteczność i obywatelską odpowiedzialność”

Grzegorz Hajdarowicz, właściciel Presspubliki, został nagrodzony Wektorem 2011 - nagrodą przyznawaną przez Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej. Gala rozdania Wektorów miała miejsce w sobotę na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Grzegorz Hajdarowicz nagrodzony za “biznesową skuteczność i obywatelską odpowiedzialność”

Jak napisano w uzasadnieniu, Hajdarowicza nagrodzono “za pasję i konsekwencję w budowaniu - opartego o nowoczesne technologie - niezależnego rynku medialnego w Polsce. Za masowe przenoszenie czytelników do wirtualnej rzeczywistości. Za biznesową skuteczność i obywatelską odpowiedzialność”.

Grzegorz Hajdarowicz działa na rynku mediów od 2009 roku. Wtedy kupił tygodnik “Przekrój” i miesięcznik “Sukces”. Zakładał on, że sprzedaż “Przekroju” w 2012 roku kształtować się będzie w przedziale 120 tys. -180 tys. egz., a “Sukcesu” wzrośnie do 70 tys. egz. , deklarując, że nie chodzi tylko o papier, ale też inne nośniki.

Obecnie “Przekrój” ma sprzedaż ogółem na poziomie ok. 28 tys. egz., notując regularnie największe spadki w segmencie tygodników opinii (dane ZKDP za październik 2011 r., więcej na ten temat), a w grudniu ub.r. zwolniono większość redakcji tego tytułu. Z kolei sprzedaż ogółem “Sukcesu” spada również najbardziej w segmencie pism luksusowych dla pań i plasuje się na poziomie 12 tys. egz. (dane ZKDP za październik 2011 r., dowiedz się więcej).

W marcu 2011 roku Hajdarowicz uruchomił też internetowy serwis Przekroj.pl z płatnym dostępem do kontentu ze swoich magazynów oraz treści multimedialnych. Natomiast jesienią przejął Presspublikę, wydawcę “Rzeczpospolitej”, “Parkietu” i “Uważam Rze”. Obecnie w firmie trwa restrukturyzacja i proces zwolnień grupowych (poznaj szczegóły).

Podczas gali Wektory 2011 otrzymały również spółki Autostrada Wielkopolska SA, Gdańsk Transport Company SA, Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych oraz CD Projekt RED. Ta firma została wyróżniona dwukrotnie, gdyż drugą statuetkę przyznali jej czytelnicy "Pulsu Biznesu" w plebiscycie na przedsiębiorcę roku za spektakularny sukces gry "Wiedźmin".

Wśród laureatów Wektorów 2011 znaleźli się także m.in.: minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska, prezes PKO BP Zbigniew Jagiełło oraz kapitan Tadeusz Wrona, bohaterski pilot Boeinga 767, który 1 listopada 2011 r. awaryjnie lądował na warszawskim Okęciu.

- Za udowodnienie, że “polski bohater” wcale nie musi być męczennikiem, a gwarancją sukcesu - nawet w ekstremalnej sytuacji - jest opanowanie, perfekcyjne wykorzystanie wiedzy oraz wierność procedurom - napisano w uzasadnieniu nagrody dla kapitana Wrony.

W tym roku Pracodawcy RP przyznali także nagrodę specjalną - Wektora 20-lecia. Otrzymał ją prezes zarządu Banku Millennium SA Bogusław Kott.

Wektory przyznawane są od 2002 r. Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej to organizacja pracodawców, powstała w listopadzie 1989 roku. Reprezentuje ponad 7 tys. firm, zatrudniających przeszło 3 mln pracowników. 85 proc. z nich to firmy prywatne, 15 proc. należy do Skarbu Państwa.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Grzegorz Hajdarowicz nagrodzony za “biznesową skuteczność i obywatelską odpowiedzialność”

23 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Marcin
Wektory i Wiktory… W Polsce jest za dużo gal, a za mało geniuszy. Wszelkie „nagrody” powinny być przyznawane w cyklu 3-letnim.
8 8
odpowiedź
User
dziwna ta nagroda
Jak na razie to musi utrzymywać PISowskie oszołomstwo w Rzepie i Uwarzam Łże i nie widać za bardzo widoków, by mógł na nim zarabiać.
8 8
odpowiedź
User
cytat
Rzeczpospolita stacza się coraz bardziej - zaczął pisywać tam Warzecha z Faktu, a Ziemkiewicz pozwala tam sobie na takie kawałki:
"staliśmy się − Polacy − świniami, gremialnie lejącymi od miesięcy na groby naszych wielkich rodaków, porozrywanych w rozbitym samolocie"
8 8
odpowiedź
User
nie wierze
"biznesowa skuteczność" w przypadku człowieka, który rozwalił dwa pisma z tradycjami (Sukces, Przekroj), trzecie z tradycjami zawiesił (Zycie Warszawy) a czwarte z tradycjami wlasnie rozwala (Rzepa)? Ktos tu chyba zwariowal!
8 8
odpowiedź
User
Gib
Nie tyle ktoś ile prezes konfederacji pracodawców rp Andrzej Malinowski i nie zwariował tylko włazi w D... Tak się traci prestiż nagrody.
8 8
odpowiedź