SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Grzegorz Hajdarowicz negocjuje ze skarbem państwa zakup PW “Rzeczpospolita”

Resort skarbu dopuścił należącą do Grupy Gremi spółkę Jupiter NFI do dalszego etapu prywatyzacji Przedsiębiorstwa Wydawniczego "Rzeczpospolita" - poinformował wczoraj resort skarbu. MSP chce zbyć 85 proc. akcji PW "Rzeczpospolita".

Grzegorz Hajdarowicz

Grzegorz Hajdarowicz

"W związku z trwającym procesem prywatyzacji spółki Przedsiębiorstwo Wydawnicze +Rzeczpospolita+ S.A. z siedzibą w Warszawie Minister Skarbu Państwa informuje, iż postanowił dopuścić Jupiter NFI S.A. z siedzibą w Krakowie do dalszego etapu prywatyzacji Spółki, tj. do przeprowadzenia ograniczonego badania Spółki i złożenia wiążącej propozycji warunków umowy zakupu akcji tej Spółki" - poinformował resort w komunikacie.

MSP opublikowało 7 września br. zaproszenie do negocjacji dotyczących nabycia 85 proc. akcji spółki Przedsiębiorstwo Wydawnicze "Rzeczpospolita" SA z siedzibą w Warszawie. Zgodnie z terminem do 2 października br. wpłynęła jedna odpowiedź, złożona przez spółkę Jupiter NFI SA z siedzibą w Krakowie. Resort miał do 18 października czas na podjęcie decyzji.

Jupiter NFI należy do Grupy Gremi, której prezesem jest Grzegorz Hajdarowicz; do niego należy m.in. wydawnictwo Presspublica. Wydaje ono m.in. dziennik "Rzeczpospolita", gazetę "Parkiet", tygodnik "Uważam Rze", a także "Sukces" i "Przekrój". Przychody grupy Presspublica wyniosły w 2010 roku 220,9 mln zł, a zysk 8,1 mln zł.

W ubiegłym roku spółka Hajdarowicza zawarła umowę kupna za 80 mln zł spółki Mecom Poland, która posiadała 51,01 proc. udziałów Presspubliki. Resztę miało Przedsiębiorstwo Wydawnicze "Rzeczpospolita", które jest jednoosobową spółką Skarbu Państwa. W ubiegłym roku Hajdarowicz odkupił pozostałe udziały Presspublica od PW "Rzeczpospolita".

Resort skarbu zaznaczył, że Przedsiębiorstwo Wydawnicze "Rzeczpospolita" umieszczone jest w planie prywatyzacji na lata 2008-2011.

"Obecnie toczy się drugi proces prywatyzacji spółki. Pierwsza próba prywatyzacji PWR S.A. przebiegała w latach 2008-2009 w trybie zaproszenia do negocjacji. 19 czerwca 2009 r. proces prywatyzacji został zamknięty bez rozstrzygnięcia z uwagi na niesatysfakcjonujące warunki cenowe zaoferowane przez jedyny podmiot dopuszczony do negocjacji" - czytamy w komunikacie.

Resort zastrzegł, że na obecnym etapie procesu prywatyzacji spółki szczegóły oferty złożonej przez NFI Jupiter stanowią informację niejawną. Oszacowanie wartości spółki PW "Rzeczpospolita" jest także dokumentem niejawnym.

W skład majątku PW "Rzeczpospolita" wchodzą: nieruchomość położona w Warszawie przy Al. Jerozolimskich 107, a także prawa do tytułu "Detektyw" oraz "Detektyw - wydanie specjalne" oraz prawa do tytułu prasowego "Farmer" Ukraiński. Spółka nie posiada akcji ani udziałów w innych spółkach - podał resort.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Grzegorz Hajdarowicz negocjuje ze skarbem państwa zakup PW “Rzeczpospolita”

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
jk
Farmer na milionie ipadów :)))))))))))) hehe...
8 8
odpowiedź
User
jai li
chcemy farmera na tablety
8 8
odpowiedź