SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Grzegorz Nowosielski prezesem Polska Press w Krakowie

Od lipca Grzegorz Nowosielski, były dziennikarz RMF FM i Telewizji Puls, będzie nowym prezesem krakowskiego oddziału Polska Press - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Dotychczasowa prezes oddziału Małgorzata Cetera-Bulka odchodzi z firmy.

Grzegorz Nowosielski, fot. LinkedInArticle

Nowosielski to dziennikarz z wieloletnim stażem, w latach 1999-2004 był reporterem radia RMF FM. W 2007 roku przez kilka miesięcy zarządzał pionem informacji w krakowskim oddziale TVP3, później szefował też krakowskiemu oddziałowi Telewizji Puls (2007-2008). W latach 2013-2015 był redaktorem naczelnym radia Krk.fm.

Do Polska Press przechodzi z Outstanding Studios (zajmującego się m.in. produkcją reklam i animacji) gdzie od 2009 roku zajmował stanowisko prezesa i był również właścicielem spółki. Jako wykładowca w Krakowskiej Szkole Wyższej prowadził zajęcia z zakresu sztuki wypowiedzi przed kamerą, mikrofonem oraz sztuki udzielania wywiadu wraz z elementami retoryki.

Małgorzata Cetera-Bulka odchodzi z Polska Press

Z Polska Press żegna się dotychczasowa prezes krakowskiego oddziału, Małgorzata Cetera-Bulka. Z naszych informacji wynika, że sama podjęła decyzję o rozstaniu się z wydawcą. Cetera-Bulka związana była z Polska Press najpierw w latach 2007 – 2009, jako dyrektor biura reklamy. Odeszła z wydawnictwa, by do roku 2013 związać się z Ringier Axel Springer Polska. W grudniu 2013 roku wróciła do Polska Press i objęła stanowisko szefowej oddziału w Krakowie, który wydaje trzy sztandarowe tytuły: „Gazetę Krakowską" - "Dziennik Polski” i bezpłatne „Naszemiasto.pl”.

To druga ważna zmiana w oddziale krakowskim. Z początkiem maja redaktorem naczelnym tamtejszych dzienników został Wojciech Mucha.

To także kolejna zmiana na stanowisku prezesa oddziału regionalnego Polska Press. Pod koniec kwietnia odszedł szef poznańskiego oddziału, Marek Rodwald. W maju taką samą decyzję ogłosiła też prezes lubelskiego oddziału Joanna Parczyńska. 

Zmiany też na stanowiskach szefów redakcji

Z początkiem lipca Artur Kiełbasiński zostanie redaktorem naczelnym „Dziennika Bałtyckiego”, odchodzi Mariusz Szmidka. Z 1 czerwca z kolei w tytułach spółki wydawanych w Bydgoszczy i Toruniu szefem jest Marcin Habel, związany uprzednio z TVP3 Bydgoszcz.

Także 1 czerwca redaktorem naczelnym „Gazety Wrocławskiej" została Alicja Giedroyć-Skiba. Poprzedni naczelny, Arkadiusz Franas rozstał się z wydawnictwem za porozumieniem stron. W „Głosie Wielkopolskim" nowym naczelnym jest Wojciech Wybranowski w miejsce Adama Pawłowskiego. Redaktorem naczelnym „Gazety Lubuskiej" został Janusz Życzkowski, dotychczasowy wicenaczelny Polskiego Radia Zachód. Zastąpił na stanowisku Szymona Kozicę, który zostaje w redakcji szefem działu Sport.

W „Dzienniku „Zachodnim” z kolei Marka Twaroga zastąpił Grzegorz Gajda, poprzednio związany z TVP3 Katowice i Radiem EM. Twaróg pożegnał się na łamach z czytelnikami.

Od marca br. właścicielem Polska Press jest państwowy koncern PKN Orlen. W portfolio prasowym Polska Press Grupy jest ponad 20 dzienników regionalnych, a także prawie 150 tygodników lokalnych, bezpłatna gazeta "Naszemiasto.pl” i ok. 500 serwisów internetowych, głównie Naszemiasto.pl i portale poszczególnych tytułów prasowych.

Grupa kapitałowa w 2019 r. zanotowała spadek przychodów sprzedażowych o 6,5 proc. do 398,44 mln zł oraz zysku netto z 9,64 do 8,59 mln zł. Wpływy ze sprzedaży gazet zmalały o 8,9 proc., z reklam - o 4,9 proc., a liczba pracowników wynosiła 2 126.

Dołącz do dyskusji: Grzegorz Nowosielski prezesem Polska Press w Krakowie

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
YKK
Chyba skończyli im się hunwejbini.
odpowiedź
User
www kr
Cóż... poszedł tam gdzie płacą. A że ma kolegów w tym środowisku to pewnie wychodził posadę... Teraz zobaczymy jaki jest naprawdę.
odpowiedź
User
Bedrock
Gratulacje i powodzenia!
odpowiedź