SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

GTC i Polnord tworzą spółkę celową do budowy centrum handlowego za 250 mln euro

Firmy deweloperskie Globe Trade Centre (GTC) i Polnord zostaną posiadaczami po 50% udziałów w spółce celowej, która będzie właścicielem 7,5 ha gruntu na warszawskim Wilanowie, gdzie powstanie centrum handlowe o szacunkowej wartości 250 mln euro.

GTC i Polnord tworzą spółkę celową do budowy centrum handlowego za 250 mln euro

"Spółki podpisały szereg umów, zgodnie z którymi każda ze stron zostanie posiadaczami po 50% udziałów w spółce celowej, która będzie właścicielem 7.5 hektara gruntu w dzielnicy Wilanów w Warszawie. Ostateczne wykonanie transakcji jest uzależnione od spełnienia pewnych warunków i uzyskania zgody UOKiK" - czytamy w komunikacie.

"Strony zamierzają w ciągu najbliższych 3 lat zrealizować na przedmiotowej działce nowoczesne centrum handlowe o powierzchni netto około 60,000 mkw. Zgodnie z umową, GTC będzie pełnić wiodącą rolę w realizacji inwestycji i zarządzaniu centrum handlowym po ukończeniu, przy pełnym wsparciu ze strony Polnord" - czytamy dalej.

Wcześniej spółki informowały, że planowane centrum handlowe będzie dysponowało 60 000 m. kw. powierzchni najmu. Jego szacowana wartość wyniesie ponad 250 mln euro. Początek budowy planowany jest w drugiej połowie 2010 roku, po otrzymaniu pozwolenia na budowę.

GTC miało 24,84 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2010 roku wobec 9,65 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 148,22 mln zł wobec 203,23 mln zł rok wcześniej.

Polnord miał 15,30 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2010 roku wobec 12,06 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 42,54 mln zł wobec 22,50 mln zł rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: GTC i Polnord tworzą spółkę celową do budowy centrum handlowego za 250 mln euro

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl