SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

GTS CE może sfinalizować przejęcie w regionie jeszcze w 2010 r.

Grupa GTS Central Europe może jeszcze w tym roku sfinalizować przejęcie w regionie, poinformował prezes Adam Sawicki agencję ISB. Z jego wypowiedzi wynika, że grupa może być zainteresowana też przejęciem Slovanetu, który należy do notowanej w Warszawie spółki Asseco Central Europe, choć zależy to od warunków ewentualnej transakcji.

„Bierzemy aktywny udział w konsolidacji rynku telekomunikacyjnego w Europie Środkowowschodniej i przyglądamy się spółkom, których zakup wzmocni  pozycję Grupy w strategicznie ważnych dla nas obszarach transmisji danych i centrów danych. Nie wykluczam, że do końca 2010 roku możemy zamknąć jeszcze jedną transakcję w regionie" – powiedział ISB Sawicki.

Dodał, że w tym roku spółka dokonała już łącznie czterech akwizycji. GTS kupił rumuńskiego operatora – firmę Datek, węgierski Interware, słowacki Dial Telecom, odkupił również od Telekomunikacji Kolejowej pakiet akcji GTS Energis - 2,5% udziałów za 16,4 mln zł - stając się właścicielem 100% akcji spółki.

Już wcześniej przedstawiciele GTS CE informowali, że mogą być zainteresowani przejęciem takich polskich firm jak Exatel i Telekomunikacja Kolejowa. Nie wykluczali też zainteresowania poszczególnymi aktywami należącymi do notowanego Hawe. Z wypowiedzi Sawickiego wynika też, że spółka może być zainteresowana przejęciem Slovanet, które należy do Asseco Central Europe.

„Slovanet to ciekawa spółka, która z pewnością zainteresuje wielu potencjalnych kupców. Z informacji, które płyną do nas ze słowackiego rynku wnioskujemy, że będzie ona na sprzedaż w 2011 roku. Tak jak podkreślałem już wielokrotnie, nie jest sztuką kupić daną spółkę – do tego wystarczą pieniądze. Nam zależy by każda przeprowadzona akwizycja zarówno wzmacniała nasza strategiczną pozycję w regionie, jak również tworzyła efekty synergii i dla całej grupy, co z kolei przekłada się bezpośrednio na korzyści zarówno dla naszych klientów, jak i akcjonariuszy" – powiedział Sawicki.

Wcześniej prezes Asseco CE Jozef Klein informował, że jego spółka może sprzedać Slovanet, ale do końca roku będzie pracować nad optymalizacją wyników tej spółki.

„We wrześniu br. zakupiliśmy słowackiego operatora Dial Telecom, którego w tej chwili integrujemy w struktury GTS Slovakia. Po konsolidacji słowacki oddział GTS będzie osiągać roczny przychód na poziomie 50 mln euro, co czyni go numerem jeden po dominującym operatorze" – przypomniał prezes GTS CE.

GTS – czołowy regionalny operator telekomunikacyjny -  należy do konsorcjum prywatnych funduszy inwestycyjnych, na czele których stoją Columbia Capital i M/C Venture Partners oraz Innova Capital. Już wcześniej przedstawiciele spółki informowali, że w 2012 r. może zostać ona upubliczniona.

GTS CE  informował wcześniej, że grupa osiągnęła w I połowie 2010 r. wynik EBITDA na poziomie 44,4 mln euro, co oznacza wzrost 7,5% r/r. Przychody wyniosły 189,8 mln euro, co jest wynikiem zbliżonym do ubiegłorocznego.

Dołącz do dyskusji: GTS CE może sfinalizować przejęcie w regionie jeszcze w 2010 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl