SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

GTS chce przejąć klientów TP SA

GTS ma umowę o dostępie do lokalnej pętli abonenckiej TP SA.

Spółka telekomunikacyjna GTS Energis podpisała z Telekomunikacją Polską SA (TP SA) umowę o dostępie do lokalnej pętli abonenckiej, umożliwiającą operatorowi alternatywnemu operacje na całej infrastrukturze TP SA, podał GTS w komunikacie w środę. Spółka chce rozpocząć świadczenie usług na bazie tej umowy w drugim półroczu.

"W dniu 17 kwietnia 2007r. GTS Energis jako pierwszy operator alternatywny zawarł z Telekomunikacją Polską S.A. umowę o dostępie do lokalnej pętli abonenckiej - LLU (local loop unbundling)" - podano w komunikacie.

"Umożliwia ona świadczenia min. usług dostępu do sieci internet w oparciu o xDSL, łączy dzierżawionych oraz usług telefonicznych (analogowych oraz dostępu ISDN). Firma GTS Energis planuje rozpocząć świadczenie usług w oparciu o tą umowę w drugiej połowie bieżącego roku" - czytamy dalej.

 „Podpisanie umowy o dostępie do lokalnej pętli abonenckiej jest ważnym krokiem prowadzącym do korzystnych dla wszystkich klientów zmian na rynku telekomunikacyjnym. Ta umowa daje nam możliwość zaoferowania klientom pełnej oferty usług telekomunikacyjnych i jest sposobem na ułatwienie rozwoju konkurencji wśród operatorów w obszarze sieci dostępowej (łącza abonenckie)” – powiedział  Marek Konior, Dyrektor ds. Regulacji i Relacji Międzyoperatorskich z GTS Energis.

GTS Energis wprowadził usługę szerokopasmowego dostępu do internetu dla klientów indywidualnych 30 stycznia. Spółka oferuje te usługi w oparciu o infrastrukturę Telekomunikacji Polskiej SA, dla osób mających linię telefoniczną TP SA dzięki umowie na tzw. bitstream access.

W 2006 roku zysk operacyjny przed amortyzacją (EBITDA) spółki wzrósł o 34% do 53 mln zł przy wzroście przychodów o 4% do 385 mln zł. W tym roku operator spodziewa się wyników podobnych do ubiegłorocznych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: GTS chce przejąć klientów TP SA

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl