SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

GTS zainteresowany TK Telekom oraz Exatel, ale też lokalnymi operatorami

Grupa GTS Central Europe jest zainteresowana akwizycjami, poinformował prezes GTS Poland Piotr Sieluk w rozmowie z ISB. Z jego wypowiedzi wynika, że w Polsce, spółka jest zainteresowana nie tylko dużymi podmiotami jak TK Telekom oraz Exatel, ale też lokalnymi operatorami.

GTS zainteresowany TK Telekom oraz Exatel, ale też lokalnymi operatorami

„Przyglądamy się wszystkim podmiotom na rynku i poważnie rozważamy udział w każdej transakcji lub prywatyzacji, które mają miejsce w naszym segmencie rynku" – powiedział Sieluk. GTS nie komentuje przebiegu procesu sprzedaży TK Telekom, ale Sieluk nie zaprzeczył informacjom medialnym o tym, że spółka złożyła swoją ofertę.

Niezależnie od wyniku przetargu na TK Telekom, GTS może w Polsce przeprowadzić w tym roku inne przejęcie.

„Interesują nas również mniejsze podmioty, działające lokalnie o przychodach rzędu kilkanaście – małe kilkadziesiąt milionów złotych. Nie jest wykluczone, że w tym roku takiego właśnie przejęcia dokonamy" – powiedział Sieluk.

Dodał, że grupa szuka podmiotów dzięki którym poszerzy zasięg swojej infrastruktury, ewentualnie zdobędzie też nowych klientów. Przedmiot akwizycji powinien jednak świadczyć bardziej zaawansowane i odporne na churn (odejścia klientów) usługi, niż tylko podstawowy dostęp do internetu lub usługi głosowe.

Wcześniej GTS Central Europe informował, że podpisał z konsorcjum banków umowę na kredyt w wysokości 330 mln euro. Środki te mogą zostać przeznaczone m.in. na nowe inwestycje infrastrukturalne oraz akwizycje.

GTS Central Europe jest wiodącym dostawcą zintegrowanych usług telekomunikacyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej. W Polsce spółką należącą do Grupy jest GTS Poland. GTS posiada własną infrastrukturę światłowodową i sieć centrów danych w całym regionie.

Sieluk poinformował, że spółka nadal rozwija swoją działalność z zakresie data center i szuka lokalizacji nowych inwestycji, ale są to działania na poziomie grupy.

„Dla naszych klientów lokalizacja data center nie ma aż takiego znaczenia. Liczy się zaufanie jakim nas obdarzają i doświadczanie, które posiadamy" – podkreślił Sieluk. Tegoroczny CAPEX samego GTS Poland (czyli głównie wydatki na sieć) powinien kształtować się na poziomie ok. 47 mln zł, czyli zbliżonym do ubiegłorocznego.

Wcześniej spółka informowała, że może rozpocząć przygotowania do upublicznienia, ale ostatecznie właściciele odłożyli te plany.

„Dziś GTS nie jest na sprzedaż" – powiedział Sieluk.

Cała grupa GTS Central Europe zanotowała w 2011 r. wzrost przychodów o 2% do 396 mln euro. Wynik EBITDA wzrósł o 9% r/r do 99 mln euro, a wolne przepływy pieniężne wyniosły 50 mln euro.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: GTS zainteresowany TK Telekom oraz Exatel, ale też lokalnymi operatorami

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl