SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Hajdarowicz po krytycznym artykule „Rzeczpospolitej” o ks. Sowie: przykro mi, że mam takich dziennikarzy, może sami odejdą

W weekendowym wydaniu „Rzeczpospolitej” (Gremi Media Communication) opublikowano artykuł Tomasza Krzyżaka o ks. Kazimierzu Sowie. Duchowny poskarżył się na Facebooku, że nie rozmawiano z nim przed publikacją. - Przykro mi, że mam takich ludzi w redakcji, pozostaje mieć nadzieje, że jak najszybciej sami zmienią prace i wyniosą się z mojej spółki - odpowiedział Grzegorz Hajdarowicz, właściciel GMC.

Grzegorz Hajdarowicz, członek rad nadzorczych Gremi Media i KCIArticle

W magazynie „Plus Minus”, weekendowym wydaniu „Rzeczpospolitej”, przeczytać można było artykuł pt. „Ksiądz Sowa i przyjaciele”. Autor tekstu Tomasz Krzyżak przybliżył czytelnikom sylwetkę duchownego, przedstawiając również jego poglądy polityczne: poparcie dla PO i prezydenta Bronisława Komorowskiego oraz krytykowanie PiS-u. W artykule znalazły się cytaty z różnych wcześniejszych wypowiedzi publicznych księdza.

Na swoim profilu na Facebooku ks. Sowa skomentował artykuł, zwracając się bezpośrednio do wydawcy „Rzeczpospolitej” Grzegorza Hajdarowicza. - Jeśli kiedyś będziesz się zastanawiał, czy można napisać artykuł o kimś nie zamieniając z „bohaterem” tekstu ani jednego słowa (…) to podpowiem ci: genialni dziennikarze pracujący w Twojej gazecie potrafią jeszcze więcej. Wiedzą, co kto myśli, nawet co powie i dlatego nie muszą tracić czasu na takie pierdoły jak sięganie do źródeł - stwierdził duchowny.

W odpowiedzi Hajdarowicz wyraził zaniepokojenie, że „ma takich ludzi w redakcji”. - Pozostaje mi mieć nadzieje, że jak najszybciej sami zmienią pracę i wyniosą się z mojej spółki do godniejszej, takiej która wydaje dwa „rzetelne” tygodniki ze stałe malejącym nakładem. Im szybciej tym lepiej - podkreślił Sowie właściciel Gremi Media Communication. - Wracam 2.09., może w euforii do tego czasu wyniesie się do Wróbla (Tomasza Wróblewskiego, redaktora naczelnego tygodnika „Wprost” - przyp. red.), on zbiera takie towarzystwo - dodał.

Przypomnijmy, że niedługo po tym, jak Wróblewski został redaktorem naczelnym „Wprost”, do tygodnika odeszli z „Rzeczpospolitej” m.in. Bartosz Marczuk, Artur Grabek, Jarosław Giziński, Mariusz Cieślik, Eliza Olczyk i Cezary Adamczyk (więcej na ten temat).

Dialog ks. Sowy z Hajdarowiczem został skrytykowany przez przedstawicieli mediów na Twitterze. - Donosiciel Sowa jest strasznie obciachowy, nie sądzicie? Dobrze, że donos publiczny, tośmy poznali standardy księdza - komentowała blogerka Kataryna. - Ks. Sowa korzystając z osobistej znajomości z wydawcą złożył publiczny donos na dziennikarza. Jeżeli to nie jest obrzydliwe, to jakie??? - zastanawiał się Sławomir Jastrzębowski, redaktor naczelny Grupy Super Express. - Facebookowe zwolnienia. Ciekawe, kiedy „Rzepa” odzyska należny status - napisał dziennikarz Grzegorz Wszołek. - Skoro ks. Kazimierz Sowa przepraszał Komorowskiego za biskupów, to może się znajdzie jakiś biskup, który przeprosi Tomasza Krzyżaka za ks. Sowę? - napisał Tomasz Terlikowski, redaktor naczelny TV Republika.

W redakcji „Rzeczpospolitej” nie uzyskaliśmy wczoraj komentarza do wypowiedzi Grzegorza Hajdarowicza o autorze artykułu „Ksiądz Sowa i przyjaciele”. - Nie komentuję słów właściciela - powiedział nam Bogusław Chrabota, redaktor naczelny dziennika.

Z danych ZKDP wynika, że w czerwcu br. sprzedaż ogółem „Rzeczpospolitej” wyniosła 55 902 egz.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Hajdarowicz po krytycznym artykule „Rzeczpospolitej” o ks. Sowie: przykro mi, że mam takich dziennikarzy, może sami odejdą

60 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
KAMIKADZE - tak mówili, KAMIKADZE - nie było mocnych
Można powiedzieć, że Hajdabomber powiedział do red. Tomasza Krzyżaka: "CZUJ SIĘ ODWOŁANY"
odpowiedź
User
KAMIKADZE - tak mówili, KAMIKADZE - nie było mocnych
Można powiedzieć, że Hajdabomber powiedział do red. Tomasza Krzyżaka: "CZUJ SIĘ ODWOŁANY"
odpowiedź
User
KAMIKADZE - tak mówili, KAMIKADZE - nie było mocnych
Można powiedzieć, że Hajdabomber powiedział do red. Tomasza Krzyżaka: "CZUJ SIĘ ODWOŁANY"
odpowiedź