SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Halo.Radio w 2020 r.: niewielki zysk i prawie 800 tys. zł darowizn od słuchaczy

Internetowa rozgłośnia Halo.Radio założona przez publicystę Kubę Wątłego i prowadzona przez Fundację Obywatelską otrzymała w 2020 r. od słuchaczy 798 tys. zł. Tak wynika ze sprawozdania finansowego złożonego niedawno za ten okres.

Article

Dopiero na początku marca br. w Krajowym Rejestrze Sądowym ukazało się sprawozdanie finansowe Fundacji Obywatelskiej za 2020 rok. Sporządzono jej pod koniec lutego br. Z dokumentu wynika, że przychody Fundacji wyniosły ponad 798 tys. zł. Dla porównania - w 2019 r. było to niecałe 619 tys. zł.

W poniższej grafice bieżący rok obrotowy to 2020, a poprzedni - 2019:

Najwięcej pieniędzy w 2020 r. przeznaczono na wynagrodzenia - ponad 463 tys. zł (rok wcześniej było to zaledwie ponad 64 tys. zł), na zużycie materiałów i energię – ponad 135 tys. zł, usługi obce – 162 tys. zł, na podatki i opłaty – ponad 6,7 tys. zł. W sumie koszty w 2020 r. wyniosły 781,8 tys. zł (w 2019 r. - 238,5 tys. zł).

Fundacja Obywatelska zakończyła 2020 r. kwotą niecałych 41 tys. zł zysku netto. Rok wcześniej wynosił on 381 tys. zł.

Coraz mniej patronów, a w radiu powtórki

Halo.Radio rozpoczęło nadawanie 1 października 2019 r. Od początku stacja była wspierana zbiórką crowdfundingową na koncie Fundacji Obywatelskiej w serwisie Patronite.pl. Do tej pory uzbierano tam nieco ponad 537 tys. zł (w ciągu 16 miesięcy przybyło zaledwie 60 tys. zł). Liczba patronów i zadeklarowana suma miesięcznych wpłat regularnie spada - jeszcze w październiku 2020 r. chęć wsparcia na kwotę ok. 15 tys. zł deklarowało 455 osób. Dziś radio chce wspierać 69 patronów kwotą 1,9 tys. zł miesięcznie.

Po kryzysie spowodowanym falą odejść dziennikarzy internetowego Halo.Radio i zarzutami o cenzurowanie przez dyrektora programowego rozgłośni Kubę Wątłego słuchacze aktywni na grupach radia na Facebooku zaczęli pytać o sprawozdania finansowe Fundacji. Uzasadniali, że chcieliby wiedzieć na co de facto przeznaczają swoje pieniądze. Jako redakcja portalu Wirtualnemedia.pl wiele razy pytaliśmy o sytuację finansową radia, jednak nigdy nie uzyskaliśmy konkretnej odpowiedzi.

Radio od początku tego roku nie nadaje premierowych audycji. Na antenie emitowane są powtórki programów i muzyka. Kuba Wątły nie odpowiedział na nasze pytania, m.in. o to, czy to koniec projektu, czy jednak stacja wznowi nadawanie programu na żywo.

Dołącz do dyskusji: Halo.Radio w 2020 r.: niewielki zysk i prawie 800 tys. zł darowizn od słuchaczy

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
orion2
Odnoszę wrażenie, że Pan Kuba najpierw był ojcem sukcesu tego radia, by potem stać się jego grabarzem. Zasadną będzie odpowiedź do lustra: dlaczego słuchacze odeszli? Popsuć coś jest łatwo, z naprawą może być trudniej - czasami jest to nawet niemożliwe. Wierzę we wskrzeszenia - życzę odbudowania radia. Po prostu szkoda
odpowiedź
User
abukw
z niecierpliwością czekam na sprawozdanie z 2021
odpowiedź
User
kokos
Wątpię, żeby Wątły chciał odbudować to radio.
odpowiedź