SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

HBO Max w zeszłym roku pozyskał 13,1 mln subskrybentów

Serwis streamingowy HBO Max należący do koncernu WarnerMedia, którego właścicielem jest holding AT&T, informuje, że w 2021 r. pozyskał 13,1 mln abonentów. Platforma nadal pozostaje daleko w tyle za Netfliksem i Disney+.

Article

HBO Max uruchomiono w Stanach Zjednoczonych w maju 2020 r. W bibliotece ma ok. 800 filmów i 300 seriali. Na platformie pojawiają się własne produkcje pod marką Max Originals, treści HBO, ale także innych nadawców m.in. Warner Bros, New Line czy Cartoon Network.

HBO Max jest oferowany obecnie w dwóch wersjach. Tańsza wiąże się z koniecznością oglądania reklam, droższa jest pozbawiona przekazu reklamowego. Ceny są zależne od konkretnych krajów. W lipcu 2021 r. HBO Max weszło na 39 rynków Ameryki Łacińskiej. Zgodnie z zapowiedzią serwis zostanie udostępniony w Europie w 2022 r. Te plany obejmują także polski rynek, gdzie HBO Max ma zastąpić platformę HBO Go.

Kilka dni temu pojawiła się informacja, że HBO Max ma wystartować w Polsce 8 marca. Taki komunikat można było przeczytać na polskiej wersji strony serwisu streamingowego. Ogłoszenie szybko jednak zniknęło z internetu. W zamian pojawiła się informacja o błędzie technicznym.

Z nieoficjalnych informacji, jakie podawaliśmy na Wirtualnemedia.pl, wynika, że platforma HBO Max może pojawić się w Polsce w lutym.

74 mln subskrybentów w 2021 r.

Teraz AT&T przekazuje dane dotyczące liczby użytkowników korzystających z platformy HBO Max w Stanach Zjednoczonych w ostatnim kwartale 2021 r. To 46,8 mln abonentów. To o 5,3 mln więcej niż na koniec 2020 r. Z kolei w skali globalnej platforma ma 74 mln subskrybentów na świecie, co oznacza, że w ciągu 12 miesięcy pozyskała 13,1 mln abonentów.

HBO pozostaje w tyle za innymi wiodącymi platformami streamingowymi: Disney+ przekroczył liczbę 118 mln subskrybentów na całym świecie, z kolei Netflix pochwalił się, że jest największym serwisem streamingowym i ma 213,6 mln abonentów.

Szef AT&T John Stankey zapowiedział, że do 2025 r. HBO Max i HBO będą miały na całym świecie od 120 do 150 mln subskrybentów.

Dołącz do dyskusji: HBO Max w zeszłym roku pozyskał 13,1 mln subskrybentów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl