SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Helios spłaci 1,9 mln zł pożyczki z tarczy kredytowej, umorzono 3,13 mln zł

Polski Fundusz Rozwoju umorzył prawie 3,13 mln zł, które pożyczył należącej do Agory spółce Helios SA. Pozostała część pożyczki - ponad 1,9 mln zł - będzie płatna w dziesięciu równych kwartalnych ratach.

Środki z pożyczki wykorzystano w lipcuArticle

Helios umowę na częściowo bezzwrotną pożyczkę w wysokości 5,03 mln zł podpisał w czerwcu br. w ramach tarczy kredytowej dla dużych firm. - Środki z powyższej pożyczki zostały wykorzystane w lipcu 2021 r. - zaznaczono w sprawozdaniu Agory.

Teraz umorzono 3,129 mln zł z całej sumy pożyczki, a resztę – 1,902 mln zł – Helios ma spłacić w dziesięciu równych kwartalnych ratach.

W ub.r. 13,5 mln z tarczy antykryzysowej dla Agory

W całym ub.r. grupa Agora, korzystając z tarczy antykryzysowej otrzymała 13,5 mln zł państwowego dofinansowania do wynagrodzeń pracowników, z czego w czwartym kwartale zwróciła ok. 180 tys. zł w ramach korekty.

Żeby uzyskać to dofinansowanie, Agora w połowie kwietnia ub.r. na sześć miesięcy zmniejszyła wszystkim pracownikom wynagrodzenia i wymiar pracy o 20 proc. (w grupie Helios taką obniżkę wprowadzono już 12 marca). W efekcie oszczędziła ok. 30 mln zł.

W Agorze 2,3 tys. etatów, 10 proc. więcej na pensje

Na koniec czerwca br. stałe zatrudnienie w grupie Agora wynosiło 2 287 etatów, o 46 mniej niż rok wcześniej przy wyeliminowaniu efektu obniżenia wymiaru czasu pracy od kwietnia do października ub.r.

Firma zaznaczyła, że zatrudnienie najmocniej zmalało w segmencie prasowym, natomiast wzrost nastąpił w pionie filmowo-książkowym (obejmującym głównie grupę Helios) oraz internetowym.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Nakłady grupy Agora na wynagrodzenia i świadczenia pracownicze w zeszłym półroczu zwiększyły się rok do roku o 10,3 proc. do 148,7 mln zł. Wzrosły w większości segmentów biznesowych firmy.

W sprawozdaniu zwrócono uwagę, że wpływ na to miała nie tylko obniżka wynagrodzeń i wymiaru pracy w ub.r. - Dodatkowo, w pierwszej połowie 2020 r. wpływ na poziom wynagrodzeń miał brak rezerwy na plany motywacyjne w Grupie oraz zmniejszenie wysokości zmiennego elementu wynagrodzeń uzależnionego od wyników sprzedaży w związku z istotnym ograniczeniem wydatków reklamowych w Polsce - zaznaczono.

W drugim kwartale br. grupa Agora osiągnęła 201,8 mln zł skonsolidowanych przychodów sprzedażowych i 9,9 mln zł straty netto. Zarobiła więcej z reklam, kin Helios oraz sprzedaży „Gazety Wyborczej” i książek.

W pierwszym kwartale br. przychody sprzedażowe grupy Agora zmalały rok do roku o 49,6 proc. do 146 mln zł, a strata netto pogłębiła się z 47,1 do 59,4 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Helios spłaci 1,9 mln zł pożyczki z tarczy kredytowej, umorzono 3,13 mln zł

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
oooo
Wolne media wolne media wolne media !!!!! o jej o jej ten rząd taki okropny .... to ja już nic nie rozumiem zgłupiałam zwijam transparent i idę do dziennikarza na imprezkę albo poproszę innego żeby kryzys mi rozgonił, to ja już nic nie rozumiem aaaaa tam wyjeżdżam z Kraju ! Jeszcze tylko Bianka jakiś numer wywinie i świat się skończy !
odpowiedź
User
Normals
Chwileczkę - a co z "niewidzialną ręką" rynku?
Jak mam konkurować na opiewanym przez GW "wolnym rynku" z Heliosem, który otrzymuje dotacje, gdy ja nie otrzymuję dotacji - ?
odpowiedź
User
bywa
Czyli dostali 3 bańki, ale codziennie plują na darczyńcę? Ach ta nienawiść… odbiera rozum
odpowiedź