SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Henryka Bochniarz: Niech minister gospodarki stanie się rzecznikiem przedsiębiorców

Prezes PSL Janusz Piechociński będzie nowym wicepremierem i ministrem gospodarki, zastępującym na tym stanowisku Waldemara Pawlaka.

Henryka Bochniarz

Henryka Bochniarz

- Cieszymy się, że wreszcie mamy nowego wicepremiera i ministra gospodarki. Dalsze przeciąganie stanu niepewności nie służyłoby gospodarce. W czasach osłabienia gospodarczego istotna jest koordynacja polityki gospodarczej, podejmowanie szybkich decyzji.  Nowy minister powinien też szybko włączyć się w negocjacje dotyczące budżetu UE na lata 2014-2020.

Podstawowym zadaniem ministra gospodarki jest tworzenie dobrych warunków do prowadzenia działalności gospodarczej, dbanie o wzrost konkurencyjności i innowacyjności oraz wspieranie eksportu i przyciąganie inwestycji zagranicznych.

Mamy nadzieję, że będzie kontynuował, a nawet przyspieszy proces deregulacji gospodarki i stanie się prawdziwym rzecznikiem przedsiębiorców.

Uważamy, że każdy projekt ustawy powstający w innym resorcie powinien być oceniony przez ministra gospodarki pod kątem jego wpływu na działalność przedsiębiorstw.

Liczymy też, że nowy minister będzie kontrolował sprawność instytucji publicznych obsługujących przedsiębiorców. Awans Polski z 62 na 55 miejsce w rankingu Doing Business oznacza, że nadal 54 państwa stwarzają przedsiębiorcom korzystniejsze, niż w naszym kraju, warunki funkcjonowania - komentuje Henryka Bochniarz, prezydent PKPP Lewiatan.

-
-
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Henryka Bochniarz: Niech minister gospodarki stanie się rzecznikiem przedsiębiorców

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl