SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Henryka Bochniarz odchodzi z Konfederacji Lewiatan

Konfederacja Lewiatan przechodzi zmiany. W połowie 2019 roku Henryka Bochniarz przekaże kierowanie Lewiatanem osobie wyłonionej w wewnętrznych wyborach przez członków Konfederacji.

Henryka BochniarzArticle

- Zmiany, które przygotowujemy, są wzorowane na dużych europejskich firmach i instytucjach, którym zależy na kontynuacji i stabilności. Lewiatan jest dziś silną i rozpoznawalną organizacją, którą wciąż intensywnie rozwijamy. To doskonały moment na wprowadzenie zmian w zespole zarządzającym – komentuje Henryka Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan. – Od kilku dni nowym dyrektorem generalnym Konfederacji jest Grzegorz Baczewski, a dotychczasowy dyrektor Lech Pilawski został doradcą prezydenta. Ja natomiast po przekazaniu stanowiska w połowie 2019 roku przejdę do rady nadzorczej Lewiatana – dodaje prezydent Lewiatana.

W 2019 roku odbędą się wybory, w których członkowie wskażą nowego prezydenta Konfederacji Lewiatan, pełniącego swoje obowiązki maksymalnie przez dwie trzyletnie kadencje. Już teraz zmienia się struktura organizacji, aby lepiej odpowiadać na interesy członków i prowadzić efektywny dialog z rządem i parlamentem przy stanowieniu lepszego prawa.

- Wśród dyrekcji Lewiatana następuje swego rodzaju zmiana pokoleniowa. Będziemy jednak korzystać z doświadczenia poprzedniego dyrektora generalnego, który został doradcą prezydenta, podobnie jak innych wieloletnich i doświadczonych pracowników. Prezydent Bochniarz będzie nas wspierać w przyszłości z pozycji członka rady nadzorczej organizacji i będzie to z pewnością wsparcie nie do przecenienia – komentuje nowy dyrektor generalny Lewiatana, dr Grzegorz Baczewski.

16 maja odbyło się Walne Zgromadzenie członków Konfederacji Lewiatan, które uchwaliło zmiany w statucie. Poza wprowadzeniem kadencyjności na stanowisku prezydenta i zmianą dyrektora generalnego, powołano trzech zastępców dyrektora generalnego: Krzysztofa Kajdę (legislacja), Marzenę Chmielewską (rozwój projektów) i Kubę Giedrojcia (komunikacja i relacje członkowskie).

- Takie wzmocnienie organizacji pozwoli rozwijać naszą ofertę. Najbliższe miesiące przyniosą nowe produkty i usługi, które zaproponujemy naszym firmom członkowskim, aby jeszcze pełniej trafiać w ich potrzeby – dodaje Henryka Bochniarz.

Konfederacja Lewiatan utworzona została w 1999 roku. Obecnie skupia ponad 4 tys. firm zatrudniających w sumie ponad milion osób.

Dołącz do dyskusji: Henryka Bochniarz odchodzi z Konfederacji Lewiatan

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl