SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

HiPath 3550 w szkołach

Dzięki firmom Siemens oraz SATELCO, 200 szkół w Australii Południowej może korzystać z technologii IP

W ramach dużego kontraktu zawartego z władzami stanu Australia Południowa, branża Siemens Information and Communication Networks (ICN) oraz specjalizująca się w systemach firma SATELCO z Australii Południowej wyposażyły 200 szkół państwowych w stanie Australia Południowa w najnowszej generacji systemy telekomunikacyjne firmy Siemens, tym samym zapewniając im dostęp do innowacyjnej technologii komunikacji po sieciach IP. Zadaniem SATELCO - partnera Siemensa w obszarze sprzedaży i serwisu - było doprowadzenie do zawarcia kontraktu oraz nadzór nad wdrożeniem nowych systemów komunikacyjnych w całym gronie użytkowników.

W ciągu zaledwie dwóch miesięcy w 200 szkołach zlokalizowanych w różnych miejscach całej Australii Południowej na obszarze 1 mln km2 zainstalowano 200 funkcjonujących w czasie rzeczywistym systemów IP Siemens HiPath 3550 oraz około 2000 aparatów telefonicznych Siemens optiPoint 500. Urządzenia te zastąpiły dotychczasowy sprzęt komunikacyjny, który w niektórych przypadkach liczył sobie już 20 lat. Podpisany kontrakt przewiduje także konserwację i utrzymanie, a także - gdy będzie to konieczne - rozbudowę zainstalowanych rozwiązań.

Nowe systemy IP działające w czasie rzeczywistym zwiększają o 100% przepustowość łączy komunikacyjnych, a jednocześnie umożliwiają przyszłą rozbudowę przy

zachowaniu jak najmniejszych kosztów i przy niewielkim nakładzie pracy, tj. poprzez rozwój rozwiązania komunikacyjnego opartego na większej liczbie podłączonych do systemu telefonów albo połączeniu w sieć wielu szkół, na przykład za pośrednictwem IP.

HiPath to opracowana przez firmę Siemens architektura konwergencji dla przedsiębiorstw. Obszerna oferta rozwiązań i usług umożliwia firmom dalszą rozbudowę obecnie używanych systemów przesyłania głosu i danych, ochronę dotychczasowych inwestycji oraz wdrażanie aplikacji IP drugiej generacji (2gIP). Aplikacje 2gIP optymalizują procesy i zapewniają trwały wzrost produktywności przedsiębiorstwa. Dzięki nieprzerwanej pracy nad dalszym rozwojem swoich produktów i usług firma Siemens Information and Communication Networks (ICN) jest liderem w dziedzinie nowatorskich rozwiązań, które pozwalają bezproblemowo integrować systemy komunikacji w czasie rzeczywistym z systemami informatycznymi. Zdaniem analityków, dzięki technologii HiPath Siemens jest obecnie największym na świecie dostawcą systemów przesyłania głosu w sieciach IP (VoIP). Siemens, którego udział w rynku wynosi obecnie 38,6%, planuje dalsze wzmocnienie swojej pozycji rynkowej. Rozwiązania HiPath używa już ponad 70% firm z listy Fortune 500. Są to m.in. BMW, DaimlerChrysler, Deutsche Bank, Ford, IBM, Kodak, SAP, BP i Volvo.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: HiPath 3550 w szkołach

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl