SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Hipoteka na siedzibie Agory ustanowiona na 202,5 mln zł, firma spłaciła poprzedni kredyt

W ramach zabezpieczenia spłaty przez Agorę limitu kredytowego w wysokości do 135 mln zł ustanowiona została hipoteka o wartości 202,5 mln zł. Jednocześnie firma poinformowała, że spłaciła wszystkie zobowiązania z poprzedniego wielocelowego limitu kredytowego zaciągniętego w maju 2014 roku.

Warszawska siedziba Agory, fot. materiały PR Article

W maju br. Agora zawarła z DNB Bank Polska umowę dotyczącą limitu kredytowego w wysokości do 135 mln zł, na który składa się m.in. do 25 mln zł kredytu nieodnawialnego na spłatę przez firmę poprzedniego kredytu wielocelowego.

Pod koniec sierpnia w ramach zabezpieczenia spłaty tego limitu kredytowego ustanowiono hipotekę na przysługującym Agorze prawie do jej głównej siedziby przy ul. Czerskiej 8/10 w Warszawie: prawie użytkowania wieczystego nieruchomości oraz prawie własności znajdującego się tam budynku. Wartość ustanowionej hipoteki to 202,5 mln zł, a wartość ewidencyjna netto działki i budynku na dzień 31 sierpnia br. - 105,63 mln zł. Spółka poinformowała o tym we wtorek w komunikacie giełdowym.

Agora podała też, że spłaciła w całości wszystkie zobowiązania (także prowizję, odsetki i inne należności) z tytułu dotychczasowego wielocelowego limitu kredytowego, zaciągniętego w maju 2014 roku w Banku Pekao SA. W związku z tym spółka zaczęła postępowanie zmierzające do wykreślenia hipoteki umownej ustanowionej na rzecz banku na jej siedzibie. Przypomnijmy, że kontrolowany do niedawna przez włoski bank UniCredit Bank Pekao SA, od czerwca br. jest własnością PZU i Polskiej Fundacji Rozwoju.

Jesienią ub.r. pod młotek poszła łódzka siedziba Agory. Budynek o powierzchni 4,2 tys. metrów kwadratowych został sprzedany za 9,7 mln zł, a  redakcja "Gazety Wyborczej" przeniosła się do wynajętego biura. Na sprzedaż jest też gdański oddział Agory.

W pierwszej połowie br. Agora zanotowała 583,7 mln zł wpływów ze sprzedaży i 5,4 mln zł straty netto. Na początku września Discovery Polska zrealizowało opcję zakupu od firmy pozostałych 51 proc. udziałów firmy nadającej kanał Metro TV, zapłaciło za nie 19 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Hipoteka na siedzibie Agory ustanowiona na 202,5 mln zł, firma spłaciła poprzedni kredyt

16 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
adam
Czyli mówiąc po ludzku, Agora wzięła nowy, większy kredyt na spłatę starego. Czyli wpadli w pułapkę kredytową;-)
59 39
odpowiedź
User
manhii
Moje serce się raduje!
44 31
odpowiedź
User
Gui
Bida w tej agorze a tacy madrzy byli, tacy hamerykanscy;)
45 6
odpowiedź
User
Hhh
Wszystkim tlumaczyli jak zyc a tu prosze...
47 5
odpowiedź
User
O
Państwo robi to samo pod zastaw naszych OFE, nie widzę problemu.
4 33
odpowiedź
User
zoo
agonia!!!??? zainwestują hajs w wybory, w kampanie lewicy. Jest dużo ryzyko ze sie nie zwróci
35 5
odpowiedź
User
hola hola
hmmmm.....biorą te piniądze zeby zainwestować?????? ale w co oni chcą inwestowac? w kod? w kijowaskiego? w w nowoczesną i po. NO bo musi sie to im zwrócic jakóś. Czy wzieli 200 baniek bo nie maja na chleb?
30 18
odpowiedź
User
tell me why
te 200 milionów to na edukacje żeby wytłumaczyć ludziom że: obecne sądy sa dobre, uchodzcy nie bedą sie wysadzać u nas, geje nie bedą chcieli miec dzieci, Merkel wie lepiej, lobby by sprzadać polską ziemie, i w to by slepo wierzyc Komisji Europejskiej. To pieniądze na EDUKACJE!
39 5
odpowiedź
User
house of cards
nie ogladaliscie house of cards. Agora wesprze kogos za cos. a potym bedzie czas zapłaty
32 4
odpowiedź
User
pytajnik
Ciekawe czy pytali Ryśka Swetru jaki kredyt mają wziąć? On ma takie dobre rozeznanie...
34 5
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing
przesuń do góry