SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

CGM.pl: Hirek Wrona redaktorem naczelnym, Maciej Kancerek sekretarzem redakcji

Od początku przyszłego roku Hirek Wrona będzie redaktorem naczelnym serwisu Codzienna Gazeta Muzyczna - CGM.pl. Sekretarzem redakcji został Maciej Kancerek, a swoje cykle wideo dalej będą przygotowywali Gabi Drzewiecka i Artur Rawicz.

Hirek Wrona, fot, materiały prasoweArticle

- Głęboko wierzę w to, że w nowej odsłonie czytelnicy znajdą dla siebie wiele interesujących treści o muzyce i współczesnej popkulturze. Pragnę, by portal kultywował najlepsze tradycje polskiego dziennikarstwa muzycznego. Stawiam na rzetelność, uczciwość, bezstronność, apolityczność oraz szacunek dla polskiego słowa. Chcę by CGM.pl był nadal niezależny w swoich poglądach i wolny od jakichkolwiek wpływów zewnętrznych. Portal ma skupiać osoby, dla których muzyka to pasja - zapowiada Hirek Wrona.

Wrona jest jednym z najbardziej znanych dziennikarzy muzycznych. Od ponad 30 lat z przerwami współpracuje z radiową Trójką (obecnie prowadzi tam audycje „Dzika karta”, „Polski bit”, „Słownik muzyczny” i „Soul - muzyka duszy”).

Był też związany z RMF FM i Radiem Jazz, w latach 1991–2006 współtworzył materiały muzyczne w „Teleexpressie”. Był współorganizatorem i rzecznikiem prasowym wielu koncertów i festiwali, m.in. „Hip-Hop Opole” w latach 2001-2004. W internecie przed wieloma laty był szefem Empik.com oraz współzałożycielem Mixmaster.pl, uruchomił też swój muzyczny sklep internetowy.

Piotr Tarasewicz i Wojciech Ekonomiuk, współwłaściciele CGM.pl, zapowiadają, że w serwisie będzie teraz publikowanych jeszcze więcej informacji, recenzji i innych autorskich treści.

- Hirek był dla nas najrozsądniejszym wyborem. Wierzymy, że nasza wieloletnia przyjaźń i wspólne doświadczenia zaowocują nowym i lepszym CGM.pl, który stanie się liderem na polskim rynku portali popkulturowych - mówi Wojciech Ekonomiuk. Najważniejsze jest to, że dzięki nowym autorom, takim jak Andrzej Cała, Dawid Bartkowski, Gabi Drzewiecka oraz Artur Szklarczyk, przekażemy naszym czytelnikom jeszcze więcej wiedzy i rozrywki - zapowiada Piotr Tarasewicz.

Poprzednio redaktorem naczelnym CGM.pl był Tarasewicz, który dalej będzie zarządzał serwisem, ale już tylko w kwestiach biznesowych. Witryna działa od 2000 roku, publikowane są w niej wiadomości, recenzje, zapowiedzi i relacje z koncertów, konkursy oraz galerie zdjęć i wideo.

Na CGM.pl dalej Gabi Drzewiecka i Artur Rawicz

Gabi Drzewiecka - związana z Chillizet, a od niedawna gospodyni programu „Nowa tonacja” w Canal+ - na CGM.pl dalej będzie prowadzić swój autorski cykl „Off The Record”. W redakcji serwisu pozostaje Artur Rawicz, który nadal będzie przygotowywał wywiady wideo „1 Na 1”, „Najgorsze pytania” oraz „Przesłuchanie”.

Z kolei funkcję sekretarza redakcji CGM.pl objął Maciej Kancerek. Jest związany z witryną od czerwca 2013 roku, poprzednio był dziennikarzem i recenzentem. Wcześniej współpracował z serwisem muzycznym Polskiego Radia i mediami lokalnymi w Zielonej Górze.

Dołącz do dyskusji: CGM.pl: Hirek Wrona redaktorem naczelnym, Maciej Kancerek sekretarzem redakcji

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
emka
Dobre nazwisko, czyli Andrzej Cała:) Dobry strzał:) Będzie czytane:)
odpowiedź
User
Trójkofan
Jak zwykle, niemal w każdym artykule dotyczącym Trójki, pojawia się nieścisłość. Hirek Wrona NIE PROWADZI audycji "Dzika karta". Co więcej, nigdy jej nie prowadził.
odpowiedź
User
Kotbert
Jak zwykle, niemal w każdym artykule dotyczącym Trójki, pojawia się nieścisłość. Hirek Wrona NIE PROWADZI audycji "Dzika karta". Co więcej, nigdy jej nie prowadził.

Wszystko przed nim ;-) No... chyba, że poprowadzi Metz - młody zdolny ;-)
odpowiedź