SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Hity filmowe w HBO

Telewizja HBO odnowiła kontrakt na wyłączność z wytwórnią MGM Studios

HBO Central Europe (HBO CE), największy kanał filmowy w Europie Środkowej, odnowił na okres czterech lat umowę z Metro-Goldwyn-Mayer (MGM). Kontrakt daje HBO CE wyłączne prawa do emisji na terenie Europy Środkowej telewizyjnych premier największych przebojów kinowych wyprodukowanych w studiach MGM.

 "Jest to niezwykle ważny kontrakt dla telewizji HBO, współpracujących z nią sieci kablowych oraz naszych abonentów w regionie" - powiedział Phil Rotter, Dyrektor Generalny HBO CE.

 "Zgodnie z warunkami umowy, w ciągu najbliższych czterech lat w ofercie programowej HBO pojawią się wszystkie najnowsze przeboje filmowe z wytwórni MGM. Dzięki rozbudowaniu naszej oferty oraz nabyciu prac do emisji filmów, na antenie kanałów HBO pojawią się wszystkie najnowsze produkcje MGM. Oferta kanałów, które zostaną wprowadzone w przyszłości będzie także obejmować najlepsze tytuły z bogatej filmoteki MGM" - dodała Judit Minda, wice-prezes HBO CE ds. programowych.
 
HBO oferuje cztery kanały podstawowe w siedmiu państwach regionu (na Węgrzech, Słowacji, w Czechach, Polsce, Rumunii, Bułgarii i Mołdawii) oraz kanał  HBO2, który jest dostępny          w czterech krajach Europy Środkowej. HBO2 daje abonentom HBO więcej możliwości wyboru    i jest oferowany w regionie w ramach pakietu HBO MaxPak.

W ciągu ostatnich trzech lat, na antenie kanałów emitowanych przez HBO CE pojawiły się wszystkie przeboje filmowe wyprodukowane przez wytwórnię MGM.  W ofercie HBO pojawiły się następujące produkcje wytwórni MGM  - 20. odcinek przygód Jamesa Bonda pt. Śmierć nadejdzie jutro z  Piercem Brosnanem w roli głównej, Wojna Harta z Brucem Willisem, Legalna Blondynka 1 i 2 z Reese Whiterspoon oraz wiele innych pozycji. Począwszy od 2006 roku, legendarny lew, będący symbolem wytwórni MGM pojawi się na antenie HBO, aby zapowiedzieć premiery ponad 15 nowych tytułów. Swoją premierę w HBO będą miały następujące filmy:

Code 46 z Timem Robbinsem i Samanthą Morton w rolach głównych Wicker Park z Joshem Hartnettem i  Matthew Lillardem Be Cool z Johnem Travoltą, Umą Thurman i Dannym DeVito Into the Blue z Paulem Walkerem i Jessicą Alba Beauty Shop z Queen Latifah, Meną Suvari, Andie MacDowell i Little JJ Undertow z Dermotem Mulroney'em, Joshem Lucasem i  Jamie Bellem
Różowa pantera  ze Stevem Martinem, Jeanem Reno i Beyonce Knowles 21. odcinek przygód Jamesa Bonda z Piercem Brosnanem, Johnem Cleese i Judi Dench

Współpraca z wytwórnią MGM jest ważna dla HBO CE nie tylko ze względu na możliwość emisji premier telewizyjnych. Filmoteka MGM jest największym archiwum filmowym w Hollywood, które obejmuje najbardziej wartościowe dzieła kinematografii. Wśród 4,8 tys. tytułów znajdują się takie filmy, jak:

Thelma i Louise z Susan Sarandon, Giną Davis i Bradem Pittem,

Wpływ księżyca z Cher, Nicholasem Cagem i Olympią Dukakis,
Seria filmów o Różowej Panterze
Ostatnie tango w Paryżu z Marlonem Brando
Rainman z Dustinem Hoffmanem  Tomem Cruise
Milczenie owiec z Jodie Foster i Anthonym Hopkinsem
Filmy w reżyserii Olivera Stone'a, w tym Pluton i Salvador
Rocky z Silverster Stallone
Fargo w reżyserii braci Cohen
Dorwać małego z Johnem Travoltą oraz Genem Hackmanem
Rybka zwana Wandą z Johnem Cleese, Kevinem Clinem i Jamie Lee Curtis
Parszywe dranie ze Stevem Martinem i Michaelem Canem
Oraz wiele innych, wspaniałych filmów!

Oprócz filmów z wytwórni MGM, na antenie HBO w Europie Środkowej pojawią się produkcje innych studiów filmowych, w tym Warner Brothers, Sony i Disney'a.

Największy amerykański kanał filmowy Home Box Office (HBO) rozpoczął swoją działalność     w Europie Środkowej w 1991 roku. Oferta HBO obejmuje kanały podstawowe oraz premiowe, które są dostępne za pośrednictwem sieci kablowych, platform cyfrowych oraz transmisji mikrofalowej. Właścicielami HBO w Europie Środkowej są HBO Inc., Disney oraz Sony Pictures Entertainment. Oferta telewizji obejmuje obecnie 4 kanały podstawowe oraz 6 kanałów premiowych w siedmiu państwach regionu (na Węgrzech, Słowacji, w Czechach, Polsce, Rumunii, Bułgarii i Mołdawii). HBO rozpocznie działalność w Słowenii i Chorwacji w 2004 roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Hity filmowe w HBO

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl