SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Hotelowy pokój najchętniej dzielilibyśmy z Kate Moss

Brytyjska supermodelka Kate Moss to gwiazda, z którą Polacy najchętniej dzieliliby pokój w hotelu - wynika z badania przeprowadzonego przez Interaktywny Instytut Badań Rynkowych (IIBR).

Kate Moss/ fot. Facebook

Kate Moss/ fot. Facebook

Kate Moss zdobyła w rankingu pierwsze miejsce, uzyskując 28% głosów. Za nią uplasowała się Nigella Lawson (15%) oraz filmowy James Bond - Daniel Craig (14%).

Niemal połowa badanych (49%) przyznaje, że zdarzył im się niezbyt udany pobyt w polskim hotelu, w czasie którego doświadczyli przynajmniej jednego problemu. Ponad 3/4 z nich nie złożyło z tego powodu żadnego zażalenia.

Jeśli goście decydują się złożyć skargę, najczęstszym jej powodem jest niedobre jedzenie (26%). Znaczna część badanych gotowa jest wystąpić o zmianę pokoju, jeśli przeszkadza im nieprzyjemny zapach (62%), brak okna i dostępu do naturalnego światła (54%) czy hałaśliwi sąsiedzi bądź muzyka (48%). Żadna z wymienionych pozycji nie stanowi jednak dla większości gości hotelowych wystarczającego powodu do złożenia oficjalnej reklamacji.

49% ankietowanych przyznaje się do zabierania z zajmowanego przez siebie pokoju różnych drobiazgów. Jako najbardziej popularne "pamiątki" wymieniane są kosmetyki, szampony i ręczniki. 5% uczestników badania gotowych było przyznać się do zabierania z hoteli innych przedmiotów, takich jak popielniczki czy nawet hotelowa Biblia.

Na decyzję o wyborze hotelu największy wpływ mają kwestie praktyczne, a nie marka hotelu. Niemal wszyscy ankietowani (97%) utrzymywali, że bardzo ważnym czynnikiem przy dokonywaniu wyboru jest cena. Według 94% badanych największe znaczenie po zameldowaniu się na miejscu ma czystość w pokoju. Polakom trudno obejść się także bez telewizora i urządzeń dodatkowych, takich jak np. klimatyzacja – jest to jeden z aspektów, na które zwracają w pokojach dużą uwagę (64%). Prawie połowa badanych przyznaje jednocześnie, że zdarzyło im się, iż urządzenia te nie działały.

Badanie wykazało także, że szukając hotelu kobiety najczęściej kierują się rekomendacjami oraz opiniami wyrażanymi przez użytkowników internetu. Dla mężczyzn opinie innych nie mają decydującego znaczenia.

Badanie zostało przeprowadzone przez Interaktywny IIBR na zlecenie kanału BBC Entertainment w grudniu 2012 r., na reprezentatywnej grupie 800 osób w wieku 25-50 lat, o co najmniej średnich dochodach.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Hotelowy pokój najchętniej dzielilibyśmy z Kate Moss

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl