SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

HRM-Tri i HRM-Swim - nowe pulsometry od Garmina (wideo)

Firma Garmin zaprezentowała pierwsze w swojej ofercie czujniki tętna przystosowane do pracy pod wodą - HRM-Tri dla triathlonistów i HRM-Swim dla pływaków.

Article

HRM-Tri i HRM-Swim przechowują do 20 godz. zapisu tętna, a po wyjściu z wody zarejestrowane dane przekazują do kompatybilnego zegarka Garmin (Forerunner 920XT, fenix 3, epix). Natomiast podczas jazdy na rowerze, biegu czy innych treningów poza wodą, pulsometry na bieżąco przesyłają informacje o tętnie do zegarka.

HRM-Tri to zaprojektowany specjalnie dla triathlonistów czujnik tętna, rejestrujący dane o tętnie podczas każdego etapu zawodów. Pulsometr wyposażony jest w regulowany pasek z zaokrąglonymi, miękkimi krawędziami i ukrytymi szwami. Czujnik ma także wbudowany akcelerometr i podczas biegu dostarcza również parametry dynamiki biegu (urządzenia z funkcją dynamiki biegu: Forerunner 920XT, Forerunner 620, fenix 3, fenix 2, epix), takie jak rytm, odchylenie pionowe oraz czas kontaktu z podłożem.

HRM-Swim posiada specjalny pasek, dzięki któremu nie ześlizguje się z ciała, a konstrukcja o obłych kształtach minimalizuje opory w wodzie. Czujnik rejestruje dane tętna pod wodą, a po pływaniu przekazuje je do kompatybilnego urządzenia. Natomiast gdy czujnik i zegarek nie znajdują się w wodzie, dane o tętnie są przesyłane na bieżąco.

Bateria (wymieniana przez użytkownika) działa do 10 miesięcy w modelu HRM-Tri i do 18 miesięcy w HRM-Swim.

Po treningu lub zawodach użytkownik może przeanalizować zarejestrowane tętno korzystając z platformy Garmin Connect lub aplikacji Garmin Connect Mobile, gdzie można bezpłatnie zapisywać i planować treningi, dzielić się swoimi wynikami i udostępniać je w mediach społecznościowych. Platforma prezentuje parametry różnych aktywności, w przypadku pływania jest to m.in. tempo, styl pływacki, efektywność pływania (SWOLF), wykres tętna i mapa.

Pulsometry HRM-Tri i HRM-Swim od Garmina będą dostępne w sprzedaży w Polsce w sierpniu br.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: HRM-Tri i HRM-Swim - nowe pulsometry od Garmina (wideo)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl