SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Huawei: Będziemy największym producentem smartfonów na świecie

Richard Yu, dyrektor wykonawczy Huawei Consumer BG ogłosił nową strategię dla marek Huawei i Honor. Menedżer zapowiedział, że Huawei zostanie największym producentem smartfonów na świecie, zaś Honor będzie globalnie na 4. miejscu oraz liderem jako dostawca tych urządzeń w Chinach.

Richard Yu, fot.: Huawei Article

Cele które postawił przed markami Huawei i Honor Richard Yu, dyrektor wykonawczy Huawei Consumer BG zostały przedstawione w komunikacie przesłanym do redakcji Wirtualnemedia.pl przez chiński koncern. Są one wyrażone w trzech głównych punktach:

Huawei zostanie największym producentem smartfonów na świecie.

Honor zostanie drugim największym producentem smartfonów w Chinach i czwartym na świecie.

Firma zamierza wspierać markę Honor w zakresie rozwoju najnowocześniejszych produktów oraz kontynuować swoje inwestycje w obszarach innowacji technologicznych, kanałów dystrybucyjnych i strategii sprzedaży detalicznej w ramach konsekwentnej strategii dwóch marek, wiążącej Huawei i Honor. Wyróżnikiem obu marek pozostanie przyszłościowe nastawienie oraz zaangażowanie w budowę świata inteligentnej komunikacji, pozbawionej ograniczeń.

- Huawei Consumer BG rozpoczyna nowy etap rozwoju marki – zaznaczył Richard Yu. - Huawei i Honor jeszcze w tym roku mają szansę zostać największym producentem smartfonów na świecie.

Firma podkreśla, że nowe cele pojawiają się w następstwie realizacji siedmiu strategicznych celów wyznaczonych w 2012 r., które obejmowały:

Transformację z produkcji ODM bez własnej marki dostosowanej do wymagań operatora w niezależną markę OEM.
Wzrost jakości inteligentnych terminali z produktów z najniższej półki w produkty ze średniej i najwyższej półki.
Zaprzestanie sprzedaży najtańszych telefonów z segmentu feature, zapewniających wysoką sprzedaż przy niskich zyskach.
Wykorzystanie procesora Hi-Silicone quad-core i chipa Balong.
Rozwój sektora handlu elektronicznego.
Zaprojektowanie interfejsu Emotion UI w celu udoskonalenia doświadczeń użytkowników.
Osiągnięcie wiodącej roli w globalnym przemyśle sprzętu komputerowego.

Dział Huawei Consumer Business (elektroniki użytkowej) odpowiada obecnie za największą część przychodów firmy, odnotowując wzrost o 48,4 proc. i wyprzedzając dział Carrier Network Business (rynku operatorskiego). W ub.r. dział Consumer Business osiągnął sprzedaż na poziomie 348.9 mld juanów ze wzrostem o 45,1 proc. w stosunku do roku poprzedniego.

W 2018 roku koncern Huawei osiągnął przychody w wysokości ponad 105 mld dolarów, a zysk netto spółki wzrósł rok do roku o 25,1 procent. Najlepsze wyniki Huawei osiągnął na rodzimym rynku chińskim, zaś motorem wzrostów firmy była sprzedaż produkowanych przez niego urządzeń mobilnych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Huawei: Będziemy największym producentem smartfonów na świecie

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
przewiduję...
Gratulacje! od waszych urządzeń ludzie są nieprzytomni ale nie tylko waszych. Nie oszukujmy się smartfony powstały celowo a ludzkości w zupełności wystarczyłyby zwykłe komórki sieci 3g to przecież nie! Trzeba było ładować gdzie popadnie wi-fi i ryzykować, że kolejne pokolenia będą rodziły się słabsze genetycznie( co się potwierdza) i teraz ten cyrk z siecią 5g wyprawiać nie wiedząc nawet jak może wpływać to na zdrowie całych mas ludzi. Smartfony powstały celowo bo przecież trzeba było stworzyć społeczeństwo informacyjne smartfonowych niewolników aplikacji od usług jak bankowość, służba zdrowia, oświata i wiele innych, by ludzie zakładali konta, pamiętali loginy i hasła. To było do przewidzenia, że jak komórkę wyposażymy w dostęp do internetu, aplikacji od czego się da oraz mediów społecznościowych to te urządzenia będą pochłaniać ludzi godzinami. Producenci doskonale o tym wiedzieli ale zataili to przed społeczeństwem - stąd setki, tysiące nawet miliony żeby nie powiedzieć miliardy smartfonowych niewolników z pochylonymi głowami dzień w dzień rutynowo sprawdzając smartfona. To samo będzie z internetem rzeczy, smart miastami, biometriami(smartfony je mają) i nie wiadomo czym jeszcze - wszystko przedstawi się ludziom jako postępowe i w różowych barwach a oni rzecz jasna uwierzą z naiwności. Jak nikt z nas nie wyciągnął wniosków co zrobiły z nami smartfony i wszechobecność wi-fi to czas zejść na ziemię i smart rewolucję pogrzebać czym prędzej. Dosyć tego draństwa. Internet w domach i miejscach pracy na światłowodach w komputerach, smartfony i wi-fi do sukcesywnego ograniczania czy wręcz likwidacji. Zdrowiej na tym wyjdziemy. I nie przejmujmy się jak mówią nam o blackoucie internetu mobilnego, bo na dobrą sprawę wszystko powróci do normy i będziemy mieć wolność od nadmiaru cyfryzacji - prawo, które powinno być priorytetowe na XXI wiek. Decydując się na sieć 5g i internet rzeczy wpuścimy siebie w jeszcze większe kłopoty niż wyrządziły je nam smartfony i wi-fi. Świat realny i tak zwycięży nad wirtualnym, którego czeka zmierzch, bo ludzie trzeźwieją, a kolejni się budzą.
1 0
odpowiedź
User
AW
Panie Richard Yu, zastrzelę Cię albo wręczę Ci czerwoną notę Interpolu za przekazywanie danych klientów do serwerów w Chinach które nie spełniają wymogów RODO
1 0
odpowiedź