SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Huawei i NSN dostarczą sprzęt dla sieci T-Mobile i Orange

Polska Telefonia Cyfrowa, operator T-Mobile oraz PTK Centertel, operator Orange, podpisały z Huawei i Nokia Siemens Networks umowy na dostawy sprzętu w celu unowocześnienia infrastruktury sieciowej obu operatorów.

Huawei i NSN dostarczą sprzęt dla sieci T-Mobile i Orange

Nad realizacją umów czuwać będzie powołana przez PTC i PTK Centertel spółka NetWorkS!, odpowiedzialna za zarządzanie ich sieciami.

Wdrożenie nowych rozwiązań sieciowych ma następować stopniowo do 2014 r., a pierwsze efekty mają się pojawić w pierwszej połowie 2012 r. w wybranych rejonach kraju.

PTC i PTK Centertel podpisały w lipcu 2011 r. umowę o współwykorzystywaniu swoich radiowych sieci dostępowych. Zarządzaniem, planowaniem, obsługą, rozwojem i utrzymaniem sieci zajmuje się spółka NetWorkS!, w której obaj operatorzy mają po 50 proc. udziałów (więcej na ten temat).

Współpraca PTC z PTK Centertel jest ograniczona do aspektów technicznych. Każda ze stron pozostaje właścicielem swoich elementów sieci i częstotliwości. Operatorzy pozostają konkurentami na rynkach hurtowych i detalicznych usług telekomunikacyjnych pod dotychczasowymi markami.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Huawei i NSN dostarczą sprzęt dla sieci T-Mobile i Orange

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Muchomorek
No to teraz się zacznie :D jeśli wierzyć doniesieniom to start planowany jest jakoś od połowy roku, w sumie przy takim budżecie termin jest jak najbardziej realny, tym bardziej, jak jeszcze się uwzględni ilość pozwoleń na nadajniki o które wystąpiło np. ptc w zeszłym roku.
8 8
odpowiedź