SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Huawei z minimalnym wzrostem przychodów. „Sankcje w USA to nasza nowa normalność”

Chiński koncern telekomunikacyjny Huawei podał, że w 2022 roku jego przychody zwiększyły się o 0,02 proc. do 636,9 mld jenów (91,53 mld dolarów amerykańskich). - Restrykcje w USA to nasza nowa normalność, wróciliśmy do prowadzenia biznesu jak zwykle - zapewnia prezes firmy Eric Xu.

Article

Huawei co roku publikuje swoje szacunkowe przychody za minione 12 miesięcy. Przy czym nie ujawnia wyników rentowności. Dalsze dane są publikowane zazwyczaj w pierwszym kwartale.

Obroty koncernu mocno obniżyły się wskutek sankcji ogłoszonych w 2019 roku przez ówczesnego prezydenta USA Donalda Trumpa. Zakazano m.in. korzystania przez chińskiego giganta z amerykańskich technologii i produktów, m.in. systemu operacyjnego Android oferowanego przez Alphabet oraz komponentów wykorzystywanych przy produkcji procesorów.

W konsekwencji Huawei w 2021 roku zanotował spadek globalnych przychodów o 30 proc. Natomiast jeszcze w 2019 roku osiągnął rekordowe w swojej historii 122 mld dolarów wpływów.

Huawei oprócz urządzeń telekomunikacyjnych dla konsumentów produkuje sprzęt sieciowy, m.in. dla operatorów telekomunikacyjnych (konkuruje na tym polu m.in. z Nokią i Ericssonem) oraz oferuje usługi cloud computingowe.

- Otoczenie makroekonomiczne może być najeżone niepewnością, ale możemy być pewni, że cyfryzacja i dekarbonizacja są drogą naprzód i tam leżą przyszłe możliwości - podkreślił Eric Xu, prezes Huawei, w liście do pracowników.

Kolejna tura sankcji będzie mieć wpływ na wyniki koncernu w 2023 roku - pod koniec listopada 2022 roku administracja Joe Bidena zakazała zatwierdzania sprzedaży nowych urządzeń telekomunikacyjnych kilku chińskich firm, m.in. Huawei i ZTE. Uzasadniła to stwarzaniem "nieakceptowalnego ryzyka" dla bezpieczeństwa narodowego USA.

Dołącz do dyskusji: Huawei z minimalnym wzrostem przychodów. „Sankcje w USA to nasza nowa normalność”

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Lol
Jenow?
odpowiedź
User
No
Meksyk zapowiedział że od 2024 nie będą kupować kukurydzy GMO w USA, a USA już zapowiedziały sankcje. Jak ocenić postępowanie USA wobec słabszych ekonomicznie i militarnie.
odpowiedź