SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Huuuge nie pozyskał inwestora, wyda do 150 mln dol. na skup akcji

Producent gier mobilnych Huuuge zakończył trwający od sierpnia ub.r. przegląd opcji strategicznych. Firma nie nawiązała współpracy z żadnym potencjalnym inwestorem, natomiast chce przeznaczyć do 150 mln dolarów na skup swoich akcji.

Anton Gauffin, założyciel i dyrektor generalny HuuugeAnton Gauffin, założyciel i dyrektor generalny Huuuge

W komunikacie Huuuge opisał, że powołany przez radę dyrektorów komitet „z pomocą niezależnych doradców finansowych, dokonał oceny alternatywnych kierunków działania w celu maksymalizacji wartości dla akcjonariuszy emitenta (czyli Huuuge - przyp.) oraz nawiązał kontakt z różnymi osobami trzecimi, które wyraziły zainteresowanie spółką”.

O tym zainteresowaniu firma mówiła, ogłaszając na początku sierpnia ub.r. przegląd opcji strategicznych. Informowała, że dostała od potencjalnych inwestorów deklaracje gotowości podjęcia rozmów, a w ramach przeglądu „dokona analizy tych wyrazów gotowości rozpoczęcia rozmów oraz ewentualnych innych propozycji”.

Z rozmów jednak nic nie wyszło. - Po rozważeniu alternatywnych rozwiązań przedstawionych przez komitet specjalny, rada uznała, że dalsze koncentrowanie się na obecnej strategii, działalności i planie działania spółki leży w najlepszym interesie spółki i akcjonariuszy - podano. Zapowiedziano, że producent „będzie zatem nadal koncentrował się na zapewnieniu długoterminowego wzrostu i maksymalizacji wartości dla akcjonariuszy, jako spółka notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie”.

Do 150 mln dolarów na skup akcji Huuuge

- Po przeanalizowaniu sytuacji finansowej, przychodów i zysków spółki, planu operacyjnego spółki oraz obecnych i przewidywanych warunków rynkowych, Rada Dyrektorów doszła do wniosku, że część rezerw gotówkowych spółki powinna zostać wypłacona akcjonariuszom, pozostawiając jednocześnie odpowiednie rezerwy gotówkowe na bieżące i przewidywane potrzeby operacyjne spółki oraz na wsparcie projektów wydawniczych i przyszłych planów rozwoju" - napisano w komunikacie.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Na skup ma zostać przeznaczone do 150 mld dolarów z przeznaczonych na to rezerw spółki, przy czym rada dyrektorów może zwiększyć lub zmniejszyć ten limit.

Huuuge podał, że będzie dążył do zakończenia skupu akcji w bieżącym kwartale, z zastrzeżeniem, że rada dyrektorów będzie miała pełne prawo do przesunięcia terminu lub odwołania w zależności od warunków rynkowych i sytuacji spółki.

W czterech kwartałach zakończonych we wrześniu ub.r. Huuuge osiągnął 1,45 mld zł przychodów sprzedażowych i 198 mln zł zysku netto, a w 2021 roku przy 1,52 mld zł wpływów zanotował 39,3 mln zł straty netto.

Przez ostatnie 12 miesięcy akcje firmy podrożały o 27 proc., a od początku br. o 9,1 proc. Przy czym kurs nadal jest o 52 proc. niżej niż w jej debiucie giełdowym na początku ub.r.

Na koniec środowej sesji kurs wynosił 23,78 zł, do dawało 2 mld zł kapitalizacji.

Dołącz do dyskusji: Huuuge nie pozyskał inwestora, wyda do 150 mln dol. na skup akcji

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl