SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

IBM otwiera nowe biura handlowe w Poznaniu i Krakowie

IBM otwiera dwa nowe regionalne biura handlowe w Polsce, poinformował koncern w globalnym komunikacie. Są one zlokalizowane w Krakowie i Poznaniu. W marcu spółka otworzyła biura handlowe w Katowicach i Wrocławiu.

IBM otwiera nowe biura handlowe w Poznaniu i Krakowie

"W uznaniu znaczenia polskiego rynku dla IBM i w celu zapewnienia wsparcia dla naszych klientów i partnerów biznesowych, podjęliśmy decyzję o otwarciu nowych przedstawicielstw handlowych w strategicznych lokalizacjach. Kraków i Poznań to dynamicznie rozwijające się miasta, a tamtejsze firmy poszukują rozwiązań, które pozwolą im na zdobycie silniejszej pozycji na rynku. Chcemy pomóc tym firmom, dostarczając im nowoczesnych narzędzi informatycznych, a dzięki regionalnym biurom handlowym będziemy bliżej ich potrzeb i oczekiwań" - powiedziała dyrektor generalny IBM Polska i Kraje Bałtyckie Anna Sieńko.

IBM podał, że poprzez rozwój geograficzny chce wykorzystać sprzyjające okoliczności w miastach i regionach rynków rozwijających się, które notują wysoki wzrost i gdzie biznes oraz administracja zamierzają wykorzystać możliwości dawane przez IT dla modernizacji modelu biznesowego i poprawy efektywności.

"Dwa nowe biura w Polsce uzupełniają rosnącą sieć IBM na obszarze Europy Centralnej i Wschodniej. IBM informuje również dziś o otwarciu nowych przedstawicielstw w tureckich miastach Adana i Bursa" - czytamy dalej.

Nowe biura handlowe IBM będą obejmowały swoim zasięgiem obszar województw, w których stolicach zostały ulokowane. Do ich zadań będzie należała przede wszystkim współpraca z partnerami biznesowymi oraz kompleksowa obsługa klientów, zwłaszcza tych z dynamicznie rozwijającego się sektora MSP, oraz dostarczanie im biznesowych i infrastrukturalnych rozwiązań informatycznych stworzonych przez IBM.

"Odporność polskiej gospodarki w obliczy kłopotów strefy euro w połączeniu z dużym rynkiem wewnętrznym czyni z Polski wyróżniającą się lokalizację dla biznesu. Pomimo pewnego spowolnienia gospodarczego notowanego obecnie w gospodarce, Polska wydaje się dobrze pozycjonowana, żeby notować nadal dynamiczne wzrost. Wartość rynku IT może wzrosnąć tu z 9,8 mld USD w 2012 do blisko 13 mld USD w 2016 r" - powiedział Aidan Manktelow, Europe Director, Economist Corporate Network.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: IBM otwiera nowe biura handlowe w Poznaniu i Krakowie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl