SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

IBM stawia na internet rzeczy, 200 mln dolarów na inwestycje w Europie (wideo)

Firma IBM zainwestuje 200 milionów dolarów w centrum Watson Internet of Things (IoT) w Monachium. Centrum ma wspierać zastosowanie internetu rzeczy w obszarach blockchain oraz bezpieczeństwa i analizy danych dostarczanych z sensorów umieszczonych w maszynach, autach i dronach.

Article

IBM przeznaczy ponad 200 milionów dolarów na projekty realizowane w Monachium w ramach całościowego zaangażowania firmy w IoT o łącznej watości 3 miliardów dolarów.

W monachijskim centrum IBM Watson IoT zostaną otwarte pierwsze kognitywne kolaboratoria IoT – laboratoria branżowe, gdzie klienci oraz partnerzy w praktyce będą mogli testować różne rozwiązania, mając do dyspozycji zaplecze naukowe liczące 1000 pracowników, w tym badaczy, inżynierów, programistów oraz ekspertów branżowych.

Poza tym IBM zawarł strategiczne partnerstwo z firmą Schaeffler oraz nawiązał współpracę z nowymi klientami: firmą Aerialtronics i Szpitalem Uniwersytetu Thomasa Jeffersona.

Schaeffler, niemiecki dostawca do sektora motoryzacyjnego i przemysłowego, podpisuje z IBM wieloletnią umowę strategicznego partnerstwa, która ma przyspieszyć cyfrową transformację wszystkich działań firmy i rozwiązań dla jej klientów, przy użyciu kognitywnej technologii Watson oraz analizy wyników pobieranych z instalowanych w wielu urządzeniach sensorów.

Aerialtronics, holenderska firma zajmująca się projektowaniem i produkowaniem bezzałogowych systemów latających dla przemysłu, poinformowała o pierwszym projekcie komercyjnych dronów wyposażonych w kognitywne technologie Watson IoT działających w chmurze IBM. Pojazdy Aerialtronics dostarczają usługi od monitoringu ruchu ulicznego do kontroli turbin wiatrowych, platform wiertniczych oraz optymalizacji działania wież telefonii komórkowych. Przykładowo, zamiast wspinania się na wieże w celu pobrania danych, technicy dokonujący przeglądu będą mogli użyć drona Aerialtronics i poprzez kamery i analitykę Watson Visual Recognition zyskać dostęp do 360-stopniowego widoku.

Z kolei Szpital Uniwersytetu Thomasa Jeffersona, z 957 miejscami dla ciężko chorych osób, będący częścią Jefferson Health w Center City w Filadelfii w Pensylwanii, współpracuje z IBM nad projektem uruchomienia kognitywnych sal szpitalnych. Dzięki temu pacjenci mają zyskać nowe możliwości rozmowy i interakcji. Sale zostaną wyposażone w głośniki połączone z systemem Watson IoT. Pacjenci będą mogli sterować światłem i żaluzjami okiennymi, zadawać pytania o udogodnienia szpitalne, czy też uzyskać ogólne informacje na temat swojego lekarza.

W nowej ofercie IBM Watson IoT znajdą się również takie usługi jak Watson IoT dla Blockchain oraz nowy zestaw rozwiązań i usług z zakresu bezpieczeństwa IoT, pomagający firmom identyfikować potencjalne ryzyka i zabezpieczać urządzenia przed uszkodzeniem. Dodatkowo, w internecie rzeczy będzie wykorzystywany "Interfejs Naturalnego Języka" - nowa oferta, która umożliwi klientom używać platformy Watson IoT aby rozwijać interfejsy głosowe dla klientów. Przykładem może być Local Motors używający "Interfejsu Naturalnego Języka" Watsona dla Olli – samosterującego pojazdu zdolnego do interakcji z pasażerami w naturalnym języku. Dla programistów przygotowano także "Kognitywny Podręcznik IoT", zawierający zalecenia, kody i przykłady praktyk rozwiązywania kognitywnych zadań IoT z użyciem interfejsów programowania aplikacji języka naturalnego.

IBM podaje, że liczba klientów wykorzystujących rozwiązania i usługi IBM Watson IoT wzrosła z 4 tys. 8 miesięcy temu do 6 tys. obecnie.

Dołącz do dyskusji: IBM stawia na internet rzeczy, 200 mln dolarów na inwestycje w Europie (wideo)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl