SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

IDC: odbicie na rynku urządzeń drukujących w 2011 r.

Odbicie na polskim rynku urządzeń drukujących nastąpi dopiero w 2011 r., wynika z raportu firmy badawczej IDC, która poinformowała o obniżeniu swoich prognoz dla tego segmentu. W tym roku rynek spadł o ponad 9% ujęciu ilościowym przy jednoczesnym wzroście wartości rynku.

IDC: odbicie na rynku urządzeń drukujących w 2011 r.

"Korekta prognozowanej sprzedaży dotyczy w szczególności kilku najbliższych kwartałów, po których rynek powróci na scieżkę wzrostu. Prognozowane wcześniej znaczące odbicie rynku urządzeń drukujących opóźni się i rozpocznie się w roku 2011" - powiedział analityk Przemysław Kowalski, cytowany w komunikacie IDC.

IDC podało, że w tym roku rynek spadł o ponad 9% ujęciu ilościowym przy jednoczesnym wzroście wartości rynku. Rynek skurczył się jedynie w segmencie urządzeń atramentowych, co było spowodowane mniejszą ilością dużych kontraktów między producentami sprzętu a wielkimi sieciami handlowymi.  Jednocześnie sprzedaż urządzeń laserowych wzrosła o ponad 10% w relacji do roku 2009, co jest zgodne z wcześniej opublikowaną prognozą IDC.

"Ważnym czynnikiem stojącym za zmianami w segmencie atramentowym było zmiejszenie natężenia promocji typu 'zamów usługę/kup produkt a drukarkę otrzymasz za darmo', organizowanymi głównie przez wielkie sieci handlowe oraz np. branżę telekomunikacyjną" - dodał Kowalski.

IDC przewiduje, że rozwój segmentu laserowego w najbliższych kwartałach będzie spowolniony problemami logistycznymi po stronie producentów w zakresie  zaopatrzenia w produkty z najniższego segmentu cenowego, a także w wyniku wciąż zachowawczej polityki inwestycyjnej wielu przedsiębiorstw. Jednak zgodnie ze wcześniejszą prognozą, urządzenia laserowe charakteryzować się będą wyższą dynamiką sprzedaży niż technologia atramentowa, a liderem wzrostu pozostaną kolorowe laserowe urządzenia wielofunkcyjne.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: IDC: odbicie na rynku urządzeń drukujących w 2011 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl