SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ideo uruchamia akcelerator Idea Global, 200 000 zł dla startupów

Agencja interaktywna Ideo uruchamia akcelerator Idea Global. Projekt realizowany jest w ramach programu Start In Poland. Celem akceleratora jest wsparcie minimum 20 startupów i wdrożenie ich rozwiązań u dużych partnerów.

Article

Idea Global zakłada połączenie potrzeb dużych korporacji z potencjałem początkujących, kreatywnych przedsiębiorców. Akcelerator zbudował sieć partnerów, wśród których znalazły się duże przedsiębiorstwa, uczelnie wyższe, fundusze inwestycyjne oraz instytucje otoczenia biznesu. Ich przedstawiciele w połączeniu z ekspertami Ideo tworzą zespół, w którym dominującą rolę odgrywają praktycy biznesu.

- W ramach współpracy z aktualnymi partnerami korporacyjnymi preferowane są startupy w obszarach Internet of Things, Healthcare, Automotive, Fintech, Insurtech - powiedział Daniel Dereniowski, doradca zarządu Ideo ds. startupów.

W procesie akceleracji młode firmy otrzymają pomoc finansową (do 200 000 zł), zasoby do opracowania i testowania rozwiązań oraz stały dostęp do mentorów, partnerów biznesowych i potencjalnych inwestorów, a także szansę zdobycia doświadczenia i budowania sieci kontaktów. Z drugiej strony korporacje zyskują partnera, który po analizie ich potrzeb będzie je wspierał w procesie wyszukiwania i selekcji innowacyjnych startupów. Akcelerator jest także odpowiedzialny za przygotowanie wyselekcjonowanych projektów do wdrożenia i przetestowania w strukturze danej firmy.

Projekt Idea Global jest realizowany na podstawie umowy z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości, w ramach Działania 2.4. "Współpraca w ramach krajowego systemu innowacji", Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, 2014-2020. Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Dołącz do dyskusji: Ideo uruchamia akcelerator Idea Global, 200 000 zł dla startupów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl