SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Igor Janke odchodzi z dziennikarstwa do agencji Bridge

Igor Janke, ostatnio związany z „Rzeczpospolitą”, kończy pracę jako dziennikarz. Janke został partnerem i członkiem zarządu agencji Bridge, poprzednio funkcjonującej pod nazwą Media&Doradztwo.

„Po 20 latach ostatecznie odchodzę z dziennikarstwa. Postanowiłem wykorzystać zdobyty do tej pory kapitał i doświadczenia do pracy publicznej i działalności biznesowej” - ogłosił na swoim blogu Igor Janke.

W ostatnich latach Janke był publicystą „Rzeczpospolitej” i „Uważam Rze”. Wcześniej pracował jako dziennikarz w pismach „Po prostu”, „Życie Warszawy” i „Życie”, PAP, TVP, TV Puls oraz Tok FM. Od 2006 roku prowadzi portal blogowy Salon24.pl.

„Dziennikarstwo przestaje pełnić rolę, do której zostało powołane. Misja, która w mojej pracy była zawsze ważna, jest na coraz dalszym miejscu w niemal wszystkich redakcjach. Coraz dalej dziennikarstwu do mojego ideału - anglosaskiego modelu zdystansowanego, rzetelnego, bezstronnego przyglądania się działaniom władzy i tłumaczeniu tego, co dzieje się na świecie” - ocenia na blogu Igor Janke. „Na polskim, choć nie tylko polskim rynku mediów, dzieje się dużo złego. Model biznesowy, który sprawiał, że mediom opłacało się być uczciwym, rzetelnym i bezstronnym, kończy się” - dodaje.

Janke został właśnie partnerem w firmie Bridge zajmującej się strategicznym doradztwem komunikacyjnym. Do tej pory funkcjonowała ona jako Media&Doradztwo i była typową agencją public relations. Partnerami w firmie pozostają jej dotychczasowi szefowie Piotr Wysocki i Piotr Bazylko.

Bridge specjalizuje się w pozycjonowaniu liderów, tworzeniu strategii komunikacyjnych, przygotowywaniu analiz i raportów oraz zarządzaniu sytuacjami kryzysowymi. - Zauważyliśmy, że nasi klienci potrzebują nie tylko codziennej obsługi PR, ale coraz bardziej niezbędne jest im doradztwo w budowaniu strategii komunikacji ze światem zewnętrznym - podkreśla Piotr Bazylko.

Igor Janke w firmie będzie zajmował się tworzeniem strategii komunikacyjnych, doradztwem w zakresie wykorzystania nowych mediów i brand journalism oraz tworzeniem własnych mediów, a także prowadzeniem szkoleń dla liderów biznesu w zakresie wystąpień publicznych i pisania tekstów. „Prowadzę też Akademię Mediów, gdzie organizuję szkolenia dotyczące wystąpień publicznych czy pisania i doradzam budowaniu własnych mediów przez instytucje biznesowe. Akademia skierowana jest przede wszystkim dla zarządów firm” - dodaje Janke.
 

Dołącz do dyskusji: Igor Janke odchodzi z dziennikarstwa do agencji Bridge

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
xxx
Niech zabierze ze sobą resztę kolesi z Rz
odpowiedź
User
juy
Ten PIS-ior mówi o anglosaskim bezstronnym dziennikarstwie? On bezstronnie robił laskę Kaczyńskiemu. A teraz jak wszyscy PR-owcy będzie brał kasę za kupowanie i przekupywanie dziennikarzy. Ideowiec w tyłek kopany.
odpowiedź
User
Księgowy
"Dziennikarstwo przestaje pełnić rolę, do której zostało powołane". Czyli Janke przestał na nim zarabiać krocie jak do tej pory, bo nie ma już studentów na darmowych stażach, którzy za niego pracowali.
odpowiedź