SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

IKEA wprowadza dostawy łodzią

Francuski oddział IKEA wprowadza wprowadza dostawy łodzią przez Sekwanę dla swoich klientów. To element strategii troski firmy o ochronę klimatu i środowiska.

Article

W celu zmniejszenia emisji CO2 w swojej działalności przy jednoczesnym skróceniu czasu dostaw w Paryżu, francuksi oddział IKEA nawiązał współpracę z firmą Box2Home, by dostarczać towary klientom przez Sekwanę łodzią oraz pojazdami elektrycznymi do ostatecznego miejsca dostawy.

Nowe rozwiązanie pozwala na dostawę całego asortymentu IKEA drogą rzeczną do stolicy Francji. Pozwoli to ograniczyć dwutlenku węgla pięciokrotnie w porównaniu z transportem drogowym oraz zaoszczędzić około 300 000 kilometrów na paryskich drogach rocznie.

- Jesteśmy dumni z tego, że jesteśmy pionierami w tej dziedzinie i wprowadzamy dostawy przez Sekwanę w Paryżu – powiedziała Emma Recco, menedżer ds. rozwoju biznesu IKEA France. - Dzięki tej innowacji robimy ważny krok we wspieraniu wzrostu dostaw do domu przy jednoczesnym zmniejszeniu wpływu na środowisko.

Plan ten ma zostać rozszerzony poprzez połączenie centrum dystrybucji dla klientów IKEA z portem Limay, który zostanie otwarty w 2026 roku.

- Rozwój transportu rzecznego nie jest opcją, ale koniecznością dla miasta Paryża i będziemy wspierać każdy projekt zmierzający w tym kierunku. Rozwiązanie IKEA to doskonały przykład tego, co chcemy wspierać i rozwijać w przyszłości. Innowacja, która, mam nadzieję, zainspiruje wiele innych firm - powiedział zastępca burmistrza Paryża Pierre Rabadan.

IKEA France spodziewa się również, że w wyniku wprowadzenia nowej usługi będzie w stanie zaoferować więcej miejsc z dostawą do domu.

Dołącz do dyskusji: IKEA wprowadza dostawy łodzią

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
statki sratki
Dbanie o jakość produktów, wydłużenie ich trwałości miałoby zdecydowanie większy wpływ na środowisko. Meble z kartonu, tekstylia tracące swoje właściwości po 1 praniu napędzają sprzedaż i zapełniają wysypiska śmieci. Nie ma to nic wspólnego z dbaniem o ekologię.
odpowiedź