SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Iliad z własną platformą płatności Stancer

Francuska grupa telekomunikacyjna Iliad, właściciel sieci Play, uruchomiła we Francji platformę płatności cyfrowych Stancer.

Article

Stancer to platforma, którą grupa Iliad wykorzystywała do tej pory w ramach własnej działalności, m.in. do rozliczeń płatności dokonywanych przez abonentów usług mobilnych i internetowych. Dziennie platforma obsługiwała 200 tys. transakcji, co przekłada się na 6 mln transakcji miesięcznie o wartości 1,3 mld euro.

Stancer zajmuje się płatnościami online i offline. W przypadku płatności internetowych, klienci korzystający z platformy mogą akceptować płatności kartą i polecenia zapłaty SEPA. Obsługiwane są płatności zarówno jednorazowe, jak i cykliczne.

Stancer oferuje mocno konkurencyjne stawki, niższe niż np. Stripe. W przypadku płatności kartami wydanymi w krajach strefy EOG jest to 0,7 proc. opłaty zmiennej i 0,15 euro opłaty stałej (Stripe: 1,4 proc. + 0,25 euro), a w przypadku poleceń zapłaty SEPA - odpowiednio 0,4 proc. i 0,10 euro.

W ofercie dla sklepów stacjonarnych Stancer ma terminale płatnicze Verifone. Za dokonywane za ich pośrednictwem transakcje kartami EOG o wartości powyżej 7 euro platforma pobiera 0,7 proc. opłaty zmiennej i 0,07 euro opłaty stałej. Zwolnione z opłat są transakcje poniżej 7 euro.

Na chwilę obecną platforma Stancer jest dostępna tylko we Francji, ale w planach grupy Iliad jest rozszerzenie działalności na inne rynki.

Dołącz do dyskusji: Iliad z własną platformą płatności Stancer

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl