SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

IMS może skupić do 145 tys. akcji własnych z ceną 3,75 zł za sztukę

Spółka marketingu sensorycznego IMS rozpoczęła skup akcji własnych w ramach V transzy programu skupu. Firma może skupić do 145 tys. tych akcji. Cenę pojedynczej akcji ustalono na 3,75 zł.

Zarząd spółki IMS zaprasza do składania ofert zbycia akcji. Będą one przyjmowane od 20 września do 4 października. 5 października spółka poda ewentualną stopę redukcji i zaakceptuje oferty. Rozliczenie transakcji nastąpi do 20 października.

- To już piąta transza aktualnego programu skupu. W każdej kolejnej oferujemy wyższą cenę, co świadczy o tym, że rynek coraz lepiej rozumie i wycenia perspektywy IMS – komentuje wiceprezes IMS Piotr Bielawski.

Program skupu akcji własnych IMS trwa od września 2016 roku. W czasie pierwszych trzech transz nie zrealizowano żadnej transakcji. Spółka oferowała w nich kolejno 2,60 zł, 2,70 zł i 3,00 zł za jedną akcję. Transza czwarta, zamknięta w lipcu, zakończyła się sprzedażą 396 349 akcji za łączną kwotę 1,427 mln zł.

Zgodnie z przyjętym przez radę nadzorczą kolejnym programem skupu akcji własnych, spółka może skupić do 1 mln akcji za łącznie do 2,5 mln zł w okresie od 1 stycznia 2018 r. do 31 marca 2019 r.

W pierwszym półroczu tego roku Grupa IMS odnotowała 2,94 mln zł zysku netto, a wedle prognoz ma on wynieść na koniec roku 7 mln zł.

 

 

Dołącz do dyskusji: IMS może skupić do 145 tys. akcji własnych z ceną 3,75 zł za sztukę

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl