SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

In-Stat: 139 mln użytkowników mobilnego VoIP w 2014 r.

Po prawie pięciu latach od wprowadzenia pierwszych mobilnych usług VoIP (Voice over Internet Protocol), są one obecnie blisko przekształcenia z jedynie niedrogiej alternatywy dla wykonywania międzynarodowych połączeń w nieodłączny element jednolitych usług serwisów społecznościowych - twierdzi firma badawcza In-Stat.

In-Stat: 139 mln użytkowników mobilnego VoIP w 2014 r.

Według In-Stat, w 2014 roku na świecie będzie prawie 139 milionów użytkowników mobilnej technologii VoIP.

"Mobilny VoIP zyskuje realną rynkową obecność wraz z szybkim wzrostem wskaźników korzystania z tego typu usług. W miarę jak będą one coraz częściej włączane do innych mobilnych aplikacji, a w szczególności aplikacji serwisów społecznościowych, ich potencjalny zasięg będzie się rozszerzał. Tworzy to wiele okazji dla graczy na rynku mobilnych usług VoIP próbujących powiększać swój rynkowy udział, a także operatorów komórkowych pracujących nad najlepszymi odpowiedziami na ten potencjalnie szkodliwy dla nich segment" - stwierdziła Amy Cravens, analityk In-Stat.

Według firmy badawczej, operatorzy komórkowi będą stopniowo usuwać bariery dla korzystania z mobilnych usług VoIP, ale pozostaną ostrożni w kwestii sposobu w jaki te usługi będą wprowadzane.

In-Stat prognozuje, że w 2014 roku 39 proc. globalnego przychodu z mobilnych usług VoIP będzie pochodzić z regionu Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA), 32 proc. z regionu Azji i Pacyfiku, 21 proc. z Ameryki Północnej, a 8 proc. z innych światowych rynków.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: In-Stat: 139 mln użytkowników mobilnego VoIP w 2014 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl