SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Inbox - nowa poczta mailowa od Google (wideo)

Koncern Google wprowadził nową usługę poczty mailowej o nazwie Google Inbox. Aplikacja oferuje funkcje filtrowania i powiadomień. Jest adresowana głównie do użytkowników mobilnych.

Article

Użytkownicy prowadzonej przez Google poczty Gmail rozpoznają w nowej aplikacji funkcję zakładek, pozwalających na grupowanie wiadomości w konkretnych kategoriach. Koncern z Mountain View poszedł jednak dalej proponując kilka innych udogodnień.

 

Jedną z przydatnych funkcji Inboksa jest możliwość przypięcia ważnych dla użytkownika wiadomości na szczycie listy odebranych e-maili. Poza tym specjalny algorytm opracowany przez Google ma wyróżniać wiadomości, które uzna za istotne na podstawie dotychczasowych zachowań użytkownika poczty.

Istotną częścią funkcjonalności Inboksa ma być system podpowiedzi, który zmienia nową usługę pocztową w elektronicznego asystenta. Kiedy na przykład użytkownik zarezerwuje miejsce w restauracji Inbox wyświetli obok wiadomości z potwierdzeniem rezerwacji mapkę dojazdu do lokalu. Z kolei przy zakupie biletu lotniczego zostaną pokazane wskazówki dotyczące odprawy na lotnisku. Poza tym użytkownik może samodzielnie dodawać do e-maili odpowiednie powiadomienia, które będą wyświetlane według zdefiniowanych kryteriów. Wiadomości mogą też zostać uśpione - oznacza to, że przypomną użytkownikowi o sobie na przykład o odpowiedniej porze, lub po dotarciu do określonej lokalizacji.

Inbox oferuje także wyświetlanie wiadomości wraz z załącznikami w trybie strumieniowym. Dzięki temu rozwiązaniu możliwe jest szybkie przeglądanie maili bez konieczności otwierania każdego z nich po to, aby sprawdzić treść. Poczta Inbox funkcjonuje jako osobna usługa obok Gmaila i jest przeznaczona w postaci aplikacji przede wszystkim dla użytkowników korzystających ze smartfonów. Istnieje jednak możliwość korzystania z niej w tradycyjnym komputerze, ale tylko przy wykorzystaniu przeglądarki Chrome produkowanej przez Google’a.

Obecnie dostęp do Inboksa jest ograniczony. Aby ściągnąć i zainstalować aplikację należy otrzymać zaproszenie od użytkownika, który już jej używa, lub wysłać do Google maila z prośbą o udostępnienie usługi. Na razie nie wiadomo kiedy Inbox zostanie oddany do powszechnego użytku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Inbox - nowa poczta mailowa od Google (wideo)

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Muflon
Poczta mailowa to butter maślane
odpowiedź